ZAPRASZAMY NA WYSTAWY DO PAŁACU LUBOSTROŃ
Zapraszamy do zwiedzania wystawy prac instruktorów plastyki pn. PREZENTACJE zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy w Oranżerii Pałacowej oraz wystawy prac Darii Wudarskiej w Piwnicach Pałacowych.
Artyści, których prace można oglądać na wystawie pn. PREZENTACJE:
Grażyna Bieniek
Absolwentka Wydziału Sztuk Pieknych UMK w Toruniu. Pracuje w SCK jako specjalista d/s reklamy, plastyk. Między innymi zajmuje projektowaniem graficznym, organizacją , i aranzacją wystaw artystycznych w soleckiej Galerii Homo Faber. Inspirację do swojej rysunkowej twórczości znajduje głównie w detalach architektonicznych – ornamentach roślinnych, przedstawieniach twarzy, sylwetkach ludzkich, itd.
Monika Bojarska
Historyk sztuki, grafik komputerowy. Absolwentka UMK i Studium Grafiki Towarzystwa
Nowoczesnej Edukacji w Toruniu. Obecnie pracuje jako instruktor ds. projektowania graficznego i plastyki w WOAK Toruń. Prezentowany cykl plakatów jest inspirowany fotografią portretową Witkacego.
Mariola Brucka
Instruktor plastyki w Świetlicy wiejskiej w Gzinie. Od paru lat zajmuje się ceramika artystyczna i plastyka obrzędową. aktywnie działa w Stowarzyszeniu \”Dolnej Wisły\”, kultywującym tradycje regionu.
Stanisław Jasiński
Artysta fotografik, członek ZPAF i publicysta. Ur. w 1956 r. Absolwent UMK w Toruniu (1982). Autor wystaw indywidualnych, fotografii artystycznej. uczestniczy w wystawach zbiorowych (od 1974 r.). Obecnie pracuje jako redaktor Biuletynu Informacji Kulturalnej oraz instruktor fotografii WOAK w Toruniu.
Maciej Jeliński
Jest instruktorem zajęć plastycznych dla dzieci i młodzieży w Świeticy przy SP w Królikowie \”Baza Dzieci Aktywnych\”. Uprawia malarstwo i rysunek. Inspiracji dla swojej twórczości poszukuje w orginalnej sztuce Aborygenów. W dorobku twórczym ważne miejsce zajmują happeningi i instalacje. Jest członkiem Szubińskiej grupy Plastyków PLAMA\’S.
Elżbieta John-Józefowicz
Od wielu lat współpracuje z wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury W Toruniu. Z pasją uprawia rysunek, grafikę i gwasz. W pracach artystki przetworzona natura staje się abstrakcją. Częstym motywem jej twórczości jest kobieta – ujęta w linearną, syntetyczną formę.
Maciej Józefowicz
Instruktor współpracujący z wojewódzkim Ośrodkiem animacji Kultury w Toruniu. Uprawia grafikę warsztatową, którą wraz z żoną upowszechnia w wielu szkołach i placówkach kultury. Tematyka prac – to relikty przyrodnicze i architektoniczne, formy organiczne. Większość spowita w odcieniach sepii i zieleni.
Barbara Kawczyńska
Ukończyła ASP w Poznaniu. Obecnie pełni funkcję dyrektora MCK w Ciechocinku. Uprawia malarstwo olejne, akryl, gwasz, rysunek. Ulubione tematy to pejzaż, drzewa – przyjmujące niekiedy formę abstrakcyjną i człowiek. Prace charakteryzują się dużą ekspresją kolorystyczną i mocną kreską.
Elżbieta Kotz
Wieloletni instruktor Łabiszyńskiego Domu Kultury. Tworzy gobeliny, a ostatnio pracuje głównie w technikach witrażowych – obrazy na szkle – barwne kompozycje kwiatowe i pejzaże. Dekoracyjne, abstrakcyjne kompozycje pojawiają się na szkle użytkowym.
Małgorzata Krzycka
Absolwentka Państwoego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy (wystawiennictwo). Pracuje jako instruktor w Soleckim Centrum Kultury – prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Tworzy w wolnych chwilach. Często inspiruje się pracami innych malarzy, malując kopie.
Edward Maciejewski
Prowadzi działalność dydaktyczną w GZO, KiKF w Gąsawie. Zajmuje się rzeźbą w drewnie, malarstwem olejnym oraz batikiem. Poetycki klimat, delikatne, finezyjne przedstawienia postaci pojawiają się zarówno w rzeźbie jak i w malarstwie. Autor wprowadza nas w świat baśni i surrealizmu.
Ewa Miller
Prowadzi działalność pedagogiczną między innymi w MDK nr 5 w Bydgoszczy. Uprawia grafikę oraz malarstwo. W obu technikach obserwujemy przetworzoną zsyntezowaną naturę, w której pojawia się sylwetka człowieka. Autorka w malarstwie posługuje się pełną, bogatą paletą barw. W grafice dominuja barwy monochromatyczne.
Janusz May
Rzeźbą zajmuje się od 1979 roku. Od kilku lat jest instruktorem rzeźby w Soleckim Centrum Kultury. Prace o różnej tematyce wykonuje w drewnie lipowym i dębowym, czasem jest to olcha czy brzoza. W pracach J. May\’a często pojawiaja się sceny myśliwskie, rodzajowe, zwierzęta.
Danuta Nawrocka
Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Instruktor w Inowrocławskim Domu Kultury oraz MDK nr 5 w Bydgoszczy. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Poszukuje również innych form plastycznych wypowiedzi – między innymi poprzez performens.
Regina Osińska
Dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Od paru lat maluje. Ulubione techniki to olej, akwarela, gwasz. Prace charakteryzuja sie dużą ekspresją, ukazują fascynację kolorem i fakturą. Ulubioną formą twórczości jest karykatura, która zdradza psychologiczne zainteresowania autorki.
Marlena Witkowska – Rypina
Studia ukończyła na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyrektor Białobłockiego Ośrodka Kultury. Od 1983 roku związana ze środowiskiem plastycznym regionu. Uprawia rysunek i malarstwo.
Henryk Wojtas
Urodzony w 1946 r. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, płaskorzeźbę i rzeźbę. Projektuje grafikę użytkową. Jest członkiem ZPAP w Bydgoszczy i współzałożycielem Szubińskiej Grupy Plastyków PLAMA\’S. Obecnie jest instruktorem plastyki w M-GOK w Szubinie.
Katrzyna Wolska
Absolwentka ASP w Poznaniu. Pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Bydgoszczy prowadzac Galerię Twórców Ludowych i Nieprofesjonalnych. Zajmuje się między innymi aranżacją wystaw i projektowaniem graficznym. Jej ulubioną techniką był zawsze rysunek.
Waldemar Zyśk
Ukończył studia na Wydziale Malarstwa Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest zapalonym organizatorem licznych akcji plastycznych w całym regionie. Działalnością pedagogiczną zajmuje się w MDK nr 5 i 4 w Bydgoszczy. Malarz i rysownik. W jego twórczości dominuje realistycznie przedstawiony pejzaż, natura, człowiek.
Zdjecia z wernisażu do obejrzenia na stronie internetowej pałacu, w galerii.
Daria Wudarska, lat 21, osoba niesłysząca. Ukończyła Technikum Gastronomiczne dla osób niesłyszących w Bydgoszczy. Obecnie pracuje w Hotelu City w Bydgoszczy jako młodszy kucharz. Od września bieżącego roku rozpocznie w Bydgoszczy studia w specjalności grafik komputerowy (dla niesłyszących).
Posługuje się językiem migowym polskim i angielskim. Interesuje się językiem japońskim – umie pisać i migać w tym języku – ukończyła 2-letni kurs języka japońskiego.
Podczas nauki w technikum uczęszczała na kółka plastyczne, wygrywała konkursy. Jej prace wystawione były w kościele w Bydgoszczy, wysłane były zagranicę: do Berlina, do Bred w Holandii.
Jej zainteresowania to: malowanie na szkle, akwarele i pastele, szkice, rysunek satyryczny. Wykonuje również ręcznie okolicznościowe zaproszenia oraz wizytówki.
Jak mówi sama artystka jej zamiłowanie do pędzla wynika stąd, iż chce pokazać swój świat, piękno, które widzi, nierzadko również z nutką ironii. Stąd rysunki satyryczne.
Zdjecia z wernisażu do obejrzenia na stronie internetowej pałacu, w galerii.
Imprezy zorganizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
Z A P R A S Z A M Y S E R D E C Z N I E ! ! !