23.09.2016
img
1

[:pl]Wystawa prac Karoliny Jasińskiej pt. „2400 GODZIN”[:]

[:pl]Wystawa otwarta do 07 października 2016 roku. Zapraszamy do zwiedzania!

Karolina Jasińska – wystawa indywidualna – praca malarskie, rysunek, grafika:

„Dlaczego „2400 GODZIN”?

Według moich obliczeń, odkąd w gimnazjum zaczęłam interesować się rysunkiem i malarstwem, to właśnie tyle czasu spędziłam na czystej pracy. Jest to dużo i mało. 2400 godzin, to inaczej 8 godzin pracy dziennie bez przerwy przez 300 dni. Jest taka teoria, nazywa się „zasadą 10 000 godzin”. Według tej teorii, żeby osiągnąć naprawdę mistrzowski poziom w jakiejś dziedzinie, należy poświęcić na to zajęcie 10 000 godzin, niezależnie, czy jest to tenis, gra na instrumencie, czy malarstwo.

Postanowiłam liczyć. Zaczęłam dodawać godzinę po godzinie, chociaż wiem, że moje obliczenia minionego czasu były raczej surowe. Chcę zobaczyć jaką drogę przechodzę, ile to we mnie zmienia. Jaka będę za kolejne 2400 godzin? Gdzie będę, gdy minie 8 i 10 tysięcy?

Pochodzę z Kcyni, ukończyłam Liceum Plastyczne w Bydgoszczy. Obecnie studiuję. Ukończyłam IV rok Konserwacji i Restauracji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Cały czas jestem na początku edukacji artystycznej. Próbuję różnych technik, kopiuję, uczę się anatomii, kompozycji i posługiwania się kolorem. Fascynują mnie techniki malarstwa dawnego, szczegółowego, świetlistego i żywego. Powiedziałabym o sobie na razie, że bardziej niż artystką, jestem rzemieślnikiem, uczę się przez odtwarzanie i próby.

Wystawa moich prac, to odzwierciedlenie drogi, etapów i zmagań, które przeszłam przez ostatnich kilka lat nauki.”[:]