01.03.2017
img
1

[:pl]Wystawa malarstwa i rysunku Beaty Piotrowskiej.[:]

2017-03-19 o godzinie 00:00

[:pl]Salony Pałacowe, 19 – 30 marca 2019 roku

Beata Piotrowska – uczennica czwartej klasy Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy. Uczestniczyła trzykrotnie w warsztatach rysunku
i malarstwa w Skokach, w plenerze malarskim w Górznie, w plenerze malarskim oraz graficznym w Łebie i Władysławowie, a także w Ogólnopolskim Plenerze Rzeźbiarskim w Łabiszynie w latach 2015-2016.
Pierwszy wernisaż wystawy rysunku, malarstwa i grafiki Beaty Piotrowskiej odbył się w marcu 2014 roku przy Łabiszyńskim Domu Kultury. Kolejne wystawy miały charakter plenerowy i pojawiały się przy okazji takich wydarzeniach jak: Street Art na Łabiszyńskiej Wyspie.
Jednym z ważniejszych osiągnięć dla artystki było wykonanie, wraz z koleżanką z pracowni rzeźby, postaci Willema Horzycy do Teatru w Toruniu.
Jej prace zdobią również wnętrza Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy.
Poza plastyką artystka osiągała sukcesy w sporcie oraz muzyce. Wielokrotnie reprezentowała klub Gakko Karate w Łabiszynie – do którego należy od 2005 roku – na arenie krajowej i międzynarodowej. Zdobywała medale na galach sportów walki, mistrzostwach Polski oraz mistrzostwach Europy.
Obecnie Beata Piotrowska kończy edukację w liceum plastycznym i planuje w dalszym ciągu zgłębiać wiedzę w zakresie historii sztuki, a także doskonalić umiejętności zarówno malarskie jak i rysunkowe na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Zapraszamy![:]