31.08.2018
img
1

[:pl]Wystawa „cokolwiek robisz…”[:]

Oranżeria Pałacowa

[:pl]„cokolwiek robisz…” – ta niedokończona fraza nie jest pytaniem, ani stwierdzeniem. Otwiera raczej przestrzeń, w której możesz próbować określać czynności, jakie bardziej lub mniej świadomie wykonujesz. Zakreśla sytuacje, w których doświadczasz pewnego stanu. Te dwa tytułowe słowa z wielokropkiem to również lapidarna zapowiedź czegoś, co łatwo może stać się wskazaniem – wystarczy odpowiednio je spuentować zgodnie z własnymi odczuciami.

Wystawę „cokolwiek robisz…” poprzedzają wydarzenia w cyklu „gdziekolwiek jesteś…” organizowane  od 2011 r. kolejno przez trzech artystów pełniących role kuratorów: Krzysztofa Mazura, Tomasza Matusewicza i Bogdana Wajberga.

Koncepcja obecnej wystawy obejmuje problem twórczego działania w aspekcie miejsca i czasu. Osiem koncepcji artystycznych, ośmiu uczestników reprezentujących dwa różne pokolenia, cztery różne  środowiska akademickie, odnajdują się we wspólnym projekcie realizowanym w pięknych okolicznościach przyrody i architektury na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Lubostroniu. Miejsce to zostało wybrane przez uczestników ze względu na jego szczególny charakter, łączący walory natury i wartości kultury w jej historycznym aspekcie – swoiste genius loci.

 

Kurator wystawy: Krzysztof Mazur – stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

W wystawie bierze udział ośmiu artystów z czterech ośrodków akademickich w Polsce:

– Małgorzata Kopczyńska i Ewelina Maksimiuk z Akademii Sztuki w Szczecinie

– Tomasz Matusewicz i Agnieszka Hoffmann z Politechniki Poznańskiej

– Krzysztof Mazur i Małgorzata Łojko z Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu

– Bogdan Wajberg i Monika Rogalska z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

 

Wystawę będzie można oglądać w Oranżerii Pałacowej do 10 września 2018 r.

 [:]