28.07.2020
img
1

[:pl]Wakacje z Pałacem – „Tajemnica pantomimy”[:]

2020-08-02 o godzinie 15:00

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie dzieci w wieku powyżej 7 lat na spektakl – lekcję teatralną
pt. „Tajemnice pantomimy” .
Warsztaty dla dzieci z cyklu: „Wakacje z Pałacem”.
Niedziela, 02 sierpnia 2020 roku, godz. 15.00

Wstęp: 5 zł – dzieci, 10 zł dorośli

Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa!

Program składa się z czterech części:
1. Pokaz etiud pantomimicznych z akompaniamentem muzyka
2. Wyjaśnienie podstawowych terminów z zakresu pantomimy: gest, ruch, mimika, kontrapunkt, tok, identyfikacja
3. Nauka podstawowych elementów pantomimy
4. Spotkanie z aktorem mimem i muzykiem ( improwizacje muzyczne na zadany temat).

WYKONAWCA: Aktor mim – Mieczysław Giedrojć
Muzyka i wykonanie – Artur Maćkowiak

Fragment recenzji:
…Słoneczne popołudnie z Mietkiem Giedrojciem, mimem polskim, 200 dzieci i słońce w ten świąteczny dzień. W czasie trwania drugiego festiwalu wiosennego HAUTES TERRES rodzice uczniów z regionu gościli w Młodzieżowym Domu Kultury… Dzieci z całego płaskowyża przepychały się, aby zobaczyć pantomimę, której głównym tworzywem jest gest i mimika. Gest, który mówi, a precyzja mimiki subtelna w przekazie. …Mietek wprowadza dzieci w taniec i nawiązuje się kontakt. Słowo jest nieobecne lub prawie, a mimo to wszystkim udziela się uczucie radości, strachu, smutku. Krótko mówiąc, język uniwersalny dla małych i dużych…Spektakl kończy się ogromnymi brawami. Do widzenia Mietku…
LE MAZET-ST-VOY- FRANCJA

MIECZYSŁAW GIEDROJĆ :
mim, klaun, monodramista, aktor, animator kultury. Studiował w WSI w Koszalinie oraz Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracę teatralną rozpoczął w 1977 roku, w Teatrze Ruchu BLIK – teatr doceniony zagranicą i w Polsce za oryginalną poetykę wypowiedzi scenicznej. Wykonawca monodramów: „ Łagodna” wg F. Dostojewskiego, „Nos” wg M. Gogola (ponad 300 prezentacji), „ O szkodliwości palenia tytoniu” wg A. Czechowa. Pracował w Anglii, Danii, Francji, Niemczech, Portugalii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i na Ukrainie, gdzie pokazywał własne spektakle, prowadził warsztaty teatralne, realizował ruch sceniczny; brał udział w festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych.
W 1995 roku założył, w Bydgoszczy, Teatr Małych Form. Za całokształt działalności teatralnej otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Od 1983 roku współpracuje z Teatrem STOP (ceniony teatr edukacyjny), w którym wystąpił ponad 1000 razy.
Więcej informacji w filmie na portalu YouTube – Mieczysław Giedrojć Teatr Małych Form.

ARTUR MAĆKOWIAK :
muzyk, performer, animator kultury alternatywnej. Muzyk zespołów SOMETHING LIKE ELVIS i POTTY UMBRELLA . Koncertował niemal we wszystkich państwach Europy oraz w Kanadzie i USA. Od trzech lat rozwija się też indywidualnie, komponując własne utwory z pogranicza eksperymentu i improwizacji z elementami muzyki słowiańskiej . Ma na swym koncie skomponowanie muzyki do pięciu filmów.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

[:]