02.07.2019
img
1

[:pl]Wakacje z Pałacem – Lubostrońska Akademia Sztuki Cyrkowej[:]

2019-08-17 o godzinie 12:00
Namiot przy restauracji
5 zł (dzieci), 10 zł (dorośli)

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie na Wakacje z Pałacem – Lubostrońska Akademia Sztuki Cyrkowej

W programie:
– 6 lipca, godz.12.00 – klaunada ( występują: Mieczysław Giedrojć i Mateusz Kiełtyka),
– 13 lipca, godz. 12.00 – pantomima i kolorowy świat balonów ( występują: Mieczysław Giedrojć i Mateusz Kiełtyka),
– 3 sierpnia, godz. 12.00 – taniec i iluzja ( występują: Mieczysław Giedrojć, Julia Struk – Zawadzka, Adam Duryło),
– 17 sierpnia, godz. 12.00 – żonglerka i bańki mydlane ( występują: Mieczysław Giedrojć i Mateusz Kiełtyka).

Wstęp: 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli)

Warsztaty prowadzi ceniony mim, klaun, aktor, animator kultury, czyli oczywiście Mieczysław Giedrojć.
Mieczysław Giedrojć – studiował na Akademii Teatralnej
w Warszawie. Doskonalił umiejętności i poszerzał wiedzę m.in.: na warsztatach we Wrocławskim Tetrze Pantomimy, Międzynarodowym Festiwalu Mimu w Warszawie lub biorąc udział w autorskich zajęciach np. Daisuke Yoshimoto (taniec butoh), czy Janusza i Nazaret Subicz z Teatru Tańca Piny Bausch itp. Współpracował z wieloma teatrami, występując w przedstawieniach według F. Kafki, J. Webstera, S. I. Witkiewicza, A. Czechowa, F. Dostojewskiego, Józefa Chełmowskiego i M. Gogola oraz prezentacjach autorskich. Brał udział w międzynarodowych i krajowych festiwalach teatralnych jako mim, klaun oraz wykonawca monodramów. Pracował w Anglii, Danii, Francji, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i na Ukrainie, pokazując własne spektakle, prowadząc warsztaty teatralne i realizując ruch sceniczny do przedstawień polskich autorów.
Od ponad 30 lat dzieli się swoim doświadczeniem teatralnym, organizując, a także prowadząc zajęcia teatralne, pantomimiczne oraz cyrkowe dla nauczycieli, pedagogów, instruktorów oraz młodzieży i dzieci. W 1995 roku, założył w Bydgoszczy, Teatr Małych Form, który do dzisiaj prowadzi.
Wśród zajęć warsztatowych znajdą się m.in. takie zagadnienia, jak: pantomima (zbudujemy krótkie etiudy, wykorzystując tylko gest, ruch i mimikę), klaunada, żonglerka, elementy iluzji oraz gry i zabawy integracyjne. Poznamy jak poprzez zabawę można inspirować się do twórczych działań zespołowych i integrować się w grupie.
– Cyrk dziecięcy to świetna zabawa, w trakcie której najlepiej pokonujemy nowe wyzwania. W sferze poznawczej inspiruje rozwój kreatywności, aktywizuje półkule mózgowe, pobudza ciekawość. Zdobywanie cyrkowych umiejętności wymaga uporu i determinacji, a ćwicząc, rozwijamy cierpliwość i wytrwałość. Żonglowanie staje się metodą na odstresowanie i relaksację – podkreśla mistrz.

Mateusz Kiełtyka – artysta sztuki cyrkowej z dziesięcioletnim stażem, pasjonat sztuki cyrkowej i teatru ruchu. Trzykrotny stypendysta i laureat nagrody Prezydenta Bydgoszczy. Autor m.in. monodramu „Nie-pokój”, spektaklu rodzinnego „Podróż Małego Księcia” oraz etiudy nowocyrkowej „Enigmatic”. Założyciel Mimezis Art – grupy artystów do zadań specjalnych. Więcej na: www.mimezis.pl

Iluzjonista Adam Duryło
O mnie
Czyli od czego się zaczęło…
Moja przygoda z iluzją rozpoczęła się po obejrzeniu w TV występu iluzjonisty. Miałem wtedy 9 lat. Zafascynowany tą sztuką, zacząłem pokazywać pierwsze magiczne triki moim znajomym.
Marzyłem, aby prezentować sztukę iluzji przed większą publicznością.
Dziś mogę powiedzieć, że moje marzenia z dzieciństwa spełniają się.
Prezentuję iluzję przed szeroką publicznością. Odkąd zostałem przyjęty do Krajowego Klubu Iluzjonistów moja wiedza oraz umiejętności związane ze sztuką iluzji znacznie zyskały na jakości.
I tak pasja przerodziła się w zawód.
Jestem zapraszany do udziału w różnych przedsięwzięciach, programach, typu: „Rejs z Czarodziejem” organizowany kilkukrotnie przez Żeglugę Ostródzko- Elbląską , czy program Mam Talent TVN. a także do uatrakcyjniania eventów, konferencji, wesel, bali, i wszelkich imprez okolicznościowych.
Pokazy prowadzę w sposób interaktywny, angażując osoby z publiczności, które asystując mi doświadczają magii z bliska.
Moje show przepełnione jest humorem i dobrą zabawą, wszakże moją dewizą jest wywołanie radości wśród mojej publiczności.
Jeśli pragniesz uczynić swoją imprezę nietuzinkową, magiczną, przepełnioną poczuciem humoru, zaproś mnie.

Julia Struk-Zawadzka jest gimnastyczką, członkinią brytyjskiego związku gimnastycznego British Gymnastic oraz tancerką Young Performance Academy. Julii pasja rozpoczęła się w 2009 roku kiedy wstąpiła do klubu Arabeska w Bydgoszczy. Od 2012 należy do klubu A&V Rhytmic Gymnastic Club w Londynie. W przeciągu tych lat wzięła udział w wielu zawodach krajowych jak i zagranicznych, miała okazję występować w Paryżu i Los Angeles co pozwoliło jej zdobyć doświadczenie i rozwijać się. W 2017 roku wzięła udział w dużych zawodach międzynarodowych gdzie brało udział ponad 200 gimnastyczek z 20 krajów i zdobyła złoty medal w tańcu z szarfą. Od września 2016 roku rozpoczęła również zajęcia z tańca współczesnego. Jej marzeniem jest występować w teatrze muzycznym.

[:]