02.04.2019
img
1

[:pl]VIII Majówka Jazzowa[:]

2019-05-04 o godzinie 12:00
Zespół pałacowo - parkowy w Lubostroniu
Wstęp wolny!
Jakub Marszałek

[:pl]Szanowni Państwo, pogoda trochę nam się zepsuła, ale my i tak baaaardzo gorąco zachęcamy do udziału w VIII Majówce Jazzowej.

Nie przejmujemy się wiatrem i ewentualnym deszczem, ponieważ na muzyczne spotkanie zapraszamy do ORANŻERII PAŁACOWEJ.

Kolejne spotkanie tradycjonalistów jazzowych planowane jest na sobotę 4 maja. Jak co roku o godzinie 12:00 , w południe, na schodach pałacu pojawi się ponad dwudziestu muzyków. Po krótkiej inauguracji rozpocznie się parada w stylu nowoorleańskim, która mniej więcej około godziny 13:00 dotrze do oranżerii. Od godziny 13:00 do 14:00 odbędzie się Mała Akademia Jazzu, którą poprowadzi mający profesjonalne przygotowanie pedagogiczne znakomity trębacz Jakub Marszałek. Krótkie warsztaty mają za zadanie przybliżyć jazz tradycyjny, jego historię, najbardziej znane  standardy i instrumentarium, a także największych wykonawców. Impreza ma charakter integracyjny, gdyż spotyka się na niej kilka pokoleń, nie tylko uczestnicy Małej Akademii Jazzu, ale także ich rodzice oraz dziadkowie. Wszystkim uczestnikom konkursów wręczane będą nagrody ufundowane między innymi przez firmę Hama i Storck.
Kolejny punkt programu to występy trzech formacji jazzu tradycyjnego. Ulubieńców Lubostronia czeskiej formacji Rakovnik Jazz Band, tarnowskiej Leliwa Jazz Band oraz gospodarza majówki Dixie Company. Zespoły zagrają po kilka setów zapraszając uczestników pikniku na parkiet, gdyż planowany jest także udział zespołu tańca swingowego. Poznańscy tancerze poprowadzą krótkie warsztaty przybliżając arkana Lindy Hop. I tutaj także pojawi się szansa dla gości Pałacu Lubostroń podniesienia umiejętności tanecznych na wyższy poziom.

Partner Główny wydarzenia:
Województwo Kujawsko – Pomorskie

Impreza pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Patronat medialny:
TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio PiK S.A., Radio Żnin FM, Gazeta Pomorska, Tygodnik Lokalny PAŁUKI

Wstęp wolny!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

 

RAKOVNIK JAZZ BAND Republika Czeska

LELIWA JAZZ BAND Tarnów

Diane Davidson USA & Dixie Company Poland

DIXIE COMPANY Poznań

[:]