10.10.2019
img
1

[:pl]Spotkanie z Piotrem Fronczewskim i Bogusławem Sobczukiem.[:]

2019-10-12 o godzinie 16:00
Sala Rotundowa
15 zł

[:pl]

CCLII Koncert Pałacowy –  Spotkanie z Piotrem Fronczewskim i Bogusławem Sobczukiem.
Wstęp – 15 zł

Piotr Fronczewski – aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, piosenkarz, satyryk, reżyser teatralny oraz pedagog. Ma w swoim dorobku artystycznym blisko 120 ról filmowych w serialach telewizyjnych i filmach fabularnych. Jeden z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych aktorów w historii polskiej kinematografii.
Przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza został w 1990 uznany za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 (obok Wojciecha Pszoniaka i Andrzeja Seweryna).

Bogusław Sobczukaktor, dziennikarz i konferansjer. W 1971 ukończył studia na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1971 pracował w krakowskiej rozgłośni Polskiego Radia. W 1977 uzyskał uprawnienia aktorskie bez zdawania egzaminu. W latach 70. wspólnie z Jerzym Stuhrem prowadził programy z cyklu Spotkanie z Balladą, a pod koniec lat 80. – Pegaz. Gościnnie występował w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie. Był pracownikiem dydaktycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

[:]