21.04.2017
img
1

[:pl]MAJÓWKA JAZZOWA – 06 maja 2017 roku, godz. 12.00 – 18.00[:]

2017-05-06 o godzinie 12:00

[:pl]MAJÓWKA2017..

Dyrektor Pałacu Lubostron Andrzej Budziak zaprasza serdecznie na kolejne spotkanie tradycjonalistów jazzowych planowane na sobotę, 06 maja 2017 roku.

O godzinie 12:00 w południe na schodach pałacu pojawi się ponad dwudziestu muzyków.
Po krótkiej inauguracji rozpocznie się parada w stylu nowoorleańskim, która mniej więcej około godziny 13:00 dotrze pod namiot zlokalizowany w pobliżu pałacowej restauracji.
Od godziny 13:00 do 14:00 odbędzie się Mała Akademia Jazzu, którą poprowadzi mający profesjonalne przygotowanie pedagogiczne znakomity trębacz Jakub Marszałek.
Krótkie warsztaty mają za zadanie przybliżyć jazz tradycyjny, jego historię, najbardziej znane standardy i instrumentarium. Impreza ma charakter integracyjny, gdyż spotyka się na niej kilka pokoleń, nie tylko uczestnicy Małej Akademii Jazzu, ale także ich rodzice oraz dziadkowie. Małym uczestnikom konkursów wręczane będą nagrody ufundowane między innymi przez firmę Hama.
Kolejny punkt programu to występy trzech formacji jazzu tradycyjnego: Dixie Company, Dixie Kings oraz Dixie Team. Zespoły zagrają po kilka setów zapraszając uczestników pikniku na parkiet, gdyż planowany jest także udział zespołu tańca swingowego Swing Craze. Poznańscy tancerze poprowadzą krótkie warsztaty przybliżając arkana Lindy Hop.
I tutaj także pojawi się szansa dla gości Pałacu Lubostroń podniesienia umiejętności tanecznych na wyższy poziom.

Zapraszamy Państwa do przybycia na to wydarzenie w strojach z lat 20-tych, 30-tych, aby jeszcze lepiej poczuć klimat wydarzenia!

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Wydarzenie objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

logo do wysyłania logopik-kolor

WSTĘP WOLNY!

ZAPRASZAMY!!!!

herb_finansowanie herb kolor pion copy[:]