13.10.2021
img
1

[:pl]Koncert Zespołu Freygish Orchestra[:]

[:pl][:pl]

Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie w sobotę, 16 października 2021 roku o godz. 18.00 na koncert Zespołu Freygish Orchestra (CCLXXIII Koncert Pałacowy).
Freygish Orchestra wyłoniła się w roku 2016 z Miniorkiestry, toruńskiej kapeli klezmerskiej. Kontynuuje tradycje Miniorkiestry grając muzykę klezmerską, ale także rozszerza swoje zainteresowania na tradycyjną muzykę bałkańską, grecką i turecką. Wspólnym mianownikiem dla połączenia muzyki tych różnych kultur jest skala muzyczna używana równie często w każdej z nich, zwana po żydowsku freygish. Stąd nazwa zespołu. Wspólne są rytmy – np. w klezmer częste są bułgary i turkiszery. Wspólne bywają też melodie rozpowszechnione w basenie Morza Sródziemnego i przejęte przez klezmerów, jak słynna Miserlou.
Na koncert w Lubostroniu Freygish Orchestra przygotowuje muzykę grecką ze szczyptą tureckiej i bułgarskiej.
Zespół zagra w składzie: Marta Misiaszek – wiolonczela, Mariusz Barczak – trąbka, Mirek Bylicki – kontrabas i śpiew, Dawid Jankowski – klarnet, Mateusz Józefowicz – cajon, darbuka, tar i saz, Hubert Jóźwiak – gitara elektryczna, Bartosz Krajewski – skrzypce, Piotr Morzyński – oud i gitara, Paweł Szroeder – altówka.
Wstęp wolny!

[:][:]