27.05.2021
img
1

[:pl]Koncert z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego[:en]Ko[:]

2021-06-06 o godzinie 17:00

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie do Sali Rotundowej w niedzielę, 6 czerwca 2021 roku o godz. 17.00 na Koncert z okazji Święta Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Wystąpią:

Jadwiga Stanek –  altówka
Magdalena Swatowska –  fortepian

W programie:

Rebecca Clarke – Shorter Pieces na altówkę i fortepian
Gordon Jacob – Aria i Taniec na altówkę i fortepian
Frank Bridge – 2 Pieces – Pensiero i Allegro appassionato na altówkę i fortepian
Cecil Forsyth – Pieść celtycka na altówkę i fortepian
Edward Elgar – Salut d’amour na altówkę i fortepian

Jadwiga Stanek – absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którą ukończyła w klasie altówki prof. Jana Paruzela uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Pracę zawodową związała przede wszystkim z macierzystą Uczelnią, gdzie w 2012 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Trzykrotnie brała udział w Europejskim Programie Life Long Learning – Erasmus, prowadząc Kursy Interpretacji Muzycznej w Conservatorio Superior de Música de Alicante „Oscar Espla” – Hiszpania (2010, 2013) oraz w Akademii Sztuk w Bańskiej Bystrzycy – Słowacja (2012). Doskonaliła swoje umiejętności na wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzycznej w kraju i za granicą, współpracując z takimi artystami jak Bruno Giuranna, Victor A. Pikayzen, Kurt Lewin, Jan Paruzel. W repertuarze posiada znaczące pozycje solowej i kameralnej literatury altówkowej, w tym utwory od baroku po współczesność. Działalność koncertowa altowiolistki obejmuje recitale solowe i kameralne w kraju oraz poza jego granicami, m.in.: we Włoszech, Hiszpanii i na Słowacji.
W latach 2012–2016 pełniła Funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Konsonans z siedzibą w Bydgoszczy, trzykrotnie otrzymała nagrodę Rady Fundacji Konsonans za działalność na jej rzecz w latach 2014-2016.
Jadwiga Stanek jest pracownikiem Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, a także wykładowcą Letnich Kursów Muzycznych w Radziejowie. Bierze czynny udział w pracach Jury Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej.

Magdalena Swatowska – pianistka, kameralistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studia pianistyczne ukończyła w 1989 w klasie prof. Wiesławy Ronowskiej. Dwukrotnie była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Uczestniczyła w Mistrzowskich Kursach Muzycznych w Łańcucie, gdzie pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej rozwijała swoje zainteresowania kameralistyką.
Koncertuje w kraju i poza jego granicami (Francja, Niemcy, Włochy), prezentując znaczące dzieła muzyki kameralnej od baroku po współczesność. Współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami, wśród których były takie znakomitości świata muzycznego jak Wiktor Pikajzen, Florent Heau, Dudu Carmel, czy Matthias Racz. Jako pianista – akompaniator wielokrotnie uczestniczyła w konkursach i festiwalach muzycznych (m.in. w V Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Paryżu), uzyskując na nich liczne wyróżnienia. W swoim dorobku posiada nagrania płytowe XX-wiecznej muzyki kameralnej, wydane przez MEGAVOX i SOLITON.
Magdalena Swatowska zajmuje się również dydaktyką. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w bydgoskiej Akademii Muzycznej, gdzie prowadzi zajęcia z kameralistyki fortepianowej. W roku 2016 uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Jest także nauczycielem gry na fortepianie w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. Zasiada w jury konkursów pianistycznych i kameralnych dla uczniów szkół muzycznych I i II st.
W latach 2012-2016 sprawowała funkcję Prodziekana Wydziału Instrumentalnego w macierzystej Uczelni. Wielokrotnie nagradzana za działalność artystyczno-dydaktyczną.

Wstęp – 15 zł

Wstęp – 15 zł[:]