17.02.2017
img
1

[:pl]Koncert z okazji Dnia Kobiet[:]

2017-03-05 o godzinie 00:00
15 zł

[:pl]Niedziela, 05 marca 2017 roku, godz. 15.00 – 19.00

W programie:

1. Atrakcje dla wszystkich Pań – Salon zdrowia i urody – zapraszamy od godz. 15.00 do pałacu głównego.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska nastepujących firm:
AVON COSMETICS POLSKA, ORIFLAME, HERBALIFE, COLWAY, NATURHOUSE, MARY KAY, Magdalena Nawrocka wizaż & stylizacja, SOLANKI Uzdrowisko Inowrocław sp. z o.o.

2. CCXVIII Koncert Pałacowy
Sala Rotundowa, godz. 17.00

Podczas koncertu wystąpią:
Alicja Zientalska – sopran
Rafał Gzella – fortepian i prowadzenie koncertu

W programie m.in. arie operowe i operetkowe

Alicja Zientalska – sopran koloraturowy
W 2012 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Obecnie jest studentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz absolwentką Studium Pedagogicznego tej samej uczelni. Jest laureatką konkursów m.in. I miejsce w Konkursie Wokalnym Wykonawstwa Pieśni Artystycznej w Kutnie (2010), Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Wokalnej im. prof. Haliny Słonickiej w Suwałkach (2010). Stopniowo poszerza repertuar i koncertuje. Brała udział w wielu spektaklach teatralnych m.in. operetce ‘Kraina uśmiechu’ Franza Lehara (Teatr Muzyczny w Łodzi, 2013), musicalu „Łódź Story” Włodzimierza Korcza (Akademia Muzyczna w Łodzi 2013, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy 2014) czy operetce „Wesoła Wdówka” Franza Lehara (Teatr Muzyczny w Łodzi 2015). Wzięła udział w nagraniu słuchowiska w reżyserii Andrzeja Ferenca ‘Czy będzie mnie Pan kochał’ na podstawie fragmentów powieści Fiodora Dostojewskiego ‘Bracia Karamazow’, przy boku takich aktorów jak Krzysztof Gosztyła czy Mateusz Banasiuk (Warszawa, Polskie Radio, 2014). Współpracowała z wieloma wybitnymi muzykami m.in. Michałem Kocimskim, Tomaszem Herbutem.

Rafał Gzella – fortepian
Urodzony w 1959 roku. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu prof. Bożeny Szymanowicz, a następnie teorię muzyki w tej samej uczelni. W roku 1980 otrzymał wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie dla Pianistów Kameralistów organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi. Związany zawodowo z łódzką Akademią Muzyczną od 1984 roku; początkowo jako asystent, potem adiunkt w Katedrze Fortepianu. Od 1992 roku rozpoczął także pracę jako pianista akompaniator na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Od kilku lat uczy fortepianu na Wydziale Edukacji Artystycznej w Akademii Muzycznej, a także w szkołach muzycznych w Sierpcu i Pabianicach. Jego podopieczni zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.
Prowadzi intensywną działalność koncertową, zarówno solową, jak i z wieloma śpiewakami. Od kilku lat komponuje. Pisze cykle pieśni do wierszy polskich poetów: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Leopolda Staffa, Jarosława Iwaszkiewicza, księdza Jana Twardowskiego, Władysława Broniewskiego czy Mirona Białoszewskiego.
W roku 2008 rozpoczął współpracę z Olgą Maroszek, absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalno-Aktorskim. W 2010 roku wszystkie skomponowane przez niego utwory zostały nagrane na płytę Dzika róża i inne cykle do słów poetów polskich. Wraz z Olgą Maroszek nagrał również płytę Saudades, zawierającą znane utwory z tekstami m.in. Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w jego własnych aranżacjach.
Artysta jest kierownikiem muzycznym, współrealizatorem i pianistą w musicalu Cień (muzyka Maciej Małecki, słowa Wojciech Młynarski). Spektakl ten, wyreżyserowany przez Andrzeja Żarneckiego, został zrealizowany przez Stowarzyszenie Śpiewacze „Canto Sonoro” w Łodzi, w ramach projektu dedykowanego młodym twórcom sztuki i spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności.

Zapraszamy serdecznie!

PL naturehouse-logo Mary Kay logo_black logo koncert - stoiska koncert - dzień kobiet IHM_PL_Crp11HZ_368_Outlined

[:]