05.03.2021
img
1

[:pl]Koncert z okazji Dnia Kobiet[:]

2021-03-07 o godzinie 17:00

[:pl]

Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie do Sali Rotundowej na Koncert z okazji Dnia Kobiet w niedzielę, 7 marca 2021 roku o godz. 17.00.
Wystąpią:
Adela Konop – śpiew
Maciej Afanasjew – skrzypce jazzowe
Karol Szymanowski – wibrafon
W programie:
standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej
____________________________________________
Bilety w cenie 20 zł można nabywać w Pałacu w Lubostroniu pół godziny przed koncertem
Liczba miejsc ograniczona – max. 50 osób; możliwa jest wcześniejsza rezerwacja biletów, tel. 695 929 786
Podczas koncertu obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa.
 Adela Konop – wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata, kociarrra. Z muzyką związana od wczesnego dzieciństwa. Śpiewa odkąd pamięta. Od 6 do 13 roku życia grała na skrzypcach, jednak śpiewanie zawsze było jej bliższe. Już jako nastolatka wiedziała, że chce związać swoją przyszłość z muzyką rozrywkową. Brała udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską, Magdalenę Ptaszyńską, czy Grażynę Łobaszewską – jej największy wokalny autorytet. Po drodze wystąpiła w kilku konkursach, m.in. „Kryształowa Nuta” w Lidzbarku Warmińskim (Grand Prix), „Soundtrack” w Łomży (I miejsce) , czy „Maratonie Piosenki Osobistej” w Świeciu ( I miejsce jako zespół Adelibanda). Doświadczenie sceniczne zdobywała również w telewizyjnych programach muzycznych, takich jak „Szansa na Sukces”, „Must Be The Music” (z zespołem Adelibanda) oraz „Mam Talent” (z zespołem Adelibanda).
Od 2015 roku jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ukończyła wokalistykę jazzową w klasie dr Joanny Żółkoś-Zagdańskiej.
Poszukując własnego stylu chętnie eksperymentuje z materią muzyczną. Uwielbia szeroko pojęty jazz, soul, muzykę etniczną, a także brzmienia alternatywne, przestrzenne, z dużą ilością elektroniki. Nieustannie odkrywa w sobie nowe możliwości, lubi „bawić się” głosem. „Wyśpiewuje siebie” poprzez improwizacje, co daje jej duże poczucie wolności. Śpiew, poza tym że jest jej sposobem na życie, jest przede wszystkim jej największą pasją i terapią na rzeczywistość.
Maciej Afanasjew jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec jazzowych oraz kompozycji i aranżacji. Studiował również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu. W 2020 roku uzyskał tytuł doktora.
Współpracował z czołowymi polskimi i zagranicznymi muzykami, m.in.: Erickiem Allen, Susan i Martin Weinert, Krzysztofem Herdzinem, Cezarym Paciorkiem, Piotrem Biskupskim, Maciejem Sikałą, Piotrem Baronem, Januszem Skowronem, Karolem Szymanowskim, Joachimem Menclem, Grzegorzem Nadolnym, Jerzym Główczewskim, Uli Rennert, czy Matúš Jakabcicem. Występował w większości krajów Europy, Stanach Zjednoczonych i w Chinach. Występy z udziałem Macieja Afanasjewa były transmitowane przez TVP 2 („Kocham to co lubię” Wojciecha Manna), 3 program PR (koncert i nagranie płyty Basi Raduszkiewicz „Dzika róża” w studiu im. Agnieszki Osieckiej), Ceský Rozhlas, Magyar Televízió oraz TVP Katowice („Fajfy z jazzem” i „Rondo sztuki”).Jest zdobywcą II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków w Bydgoszczy (2001) oraz wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Jazzowym w Elblagu (2001). Wraz z big bandem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zdobył drugą nagrodę na XVII Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu. Jest laureatem I i II nagrody na Konkursie Kompozytorskim w Poznaniu. W 2013 z zespołem Kanaan zdobył I miejsce oraz nagrodę publiczności na III Festiwalu „Chrześcijańskie Granie”. Kompozycja Macieja Afanasjewa „To co najlepsze” była wykonywana podczas The New York Wind Band Festival w Carnegie Hall w 2011 roku. Aranżował m.in. dla Basi Włodarskiej i kwartetu Anova, zespołu U Studni, Happy Big Bandu. Jest autorem muzyki wykonywanej podczas obchodów X Dnia Papieskiego w Bydgoszczy. Wykłada w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Gdańsku. Jest pedagogiem na warsztatach jazzowych i muzycznych (m.in. na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży).
Maciej Afanasjew jest autorem „Pasaży jazzowych na skrzypce” oraz „Quo Vadis” wydanych przez Wydawnictwo Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Karol Szymanowski – czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa, którą ukończył z wyróżnieniem.Jest laureatem wielu nagród na jazzowych konkursach w Polsce i Europie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową głównie na polu muzyki jazzowej, lecz współpracuje także z zespołami bluesowymi i grupami wykonującymi muzykę etniczną. Dzięki stworzonej przez siebie, sześciopałkowej technice gry na wibrafonie, może wykonywać gatunki muzyczne wcześniej dla wibrafonistów niedostępne. Dlatego koncertuje głównie w duetach i triach, gdzie najlepiej można wyeksponować nowatorskie aspekty tej techniki, ze szczególnym uwzględnieniem akompaniamentu. Jest autorem pomysłu rozszerzenia skali wibrafonu poprzez połączenie go z najniższą oktawą marimby, co dzięki współpracy z francuską firmą Bergerault, zaowocowało powstaniem instrumentu Bass Vibe. Wszystkie te doświadczenia opisał w książkach Sześciopałkowa technika gry na wibrafonie – metoda Karola Szymanowskiego (2007) i Struktury akordowe w grze wibrafonisty jazzowego – czterodźwięki (2011).
Oprócz stałej pracy w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Karol Szymanowski prezentuje swą technikę i prowadzi działalność pedagogiczną na festiwalach i kursach perkusyjnych na całym świecie. Gra na instrumentach firmy Bergerault, pałkami Karol Szymanowski firmy Vibrawell.

[:]