27.02.2018
img
1

[:pl]Koncert z cyklu „poLUB…Jazz”[:]

2018-03-04 o godzinie 17:00
Sala Rotundowa
15 zł

[:pl]Koncert duetu

BOGDAN MIZERSKI (kontrabas)   WALDEMAR KNADE (viola)

Dodatkową atrakcją występu będzie artystyczna wizualizacja zainspirowana magią drzew pt. D-RZEWNOŚĆ.

 

Nasza muzyka jest wynikiem wielu doświadczeń artystycznych, które zawierają się w improwizowanych przestrzeniach
o ró
żnorodnych klimatach i stylach muzycznych.

BOGDAN MIZERSKI – kontrabasista, kompozytor, producent. Eksperymentuje łącząc kontrabas z elektroniką, tworzy muzykę własną oryginalną i niepowtarzalną, komponuje dla teatru i filmu prowadzi autorskie wydawnictwo płytowe OFF RECORDS.

Od 1980 r. gra koncerty solowe. Od 1977 z Tadeuszem Sławkiem tworzy

niekonwencjonalne koncerty integrujące słowo z dźwiękiem Eseje na głos i kontrabas. Od 1985 roku występuje z recitalem Puć tu do mnie wg. Witkacego

Współpracował z Teatrem Witkacego w Zakopanem, Wrocławskim Teatrem Pantomimy. Występował na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Avignon 2000 oraz na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Eksperymentalnych Kair ’98. Skomponował muzykę do plenerowego widowiska Światło i dźwięk na VI Międzynarodowy Pokaz Pirotechniki i Laserów, Olsztyn 1998 oraz do Panoramy Powstań Śląskich w Muzeum na Górze św. Anny.

Występował z amerykańskim rabinem Shlomo Carlebachem, oraz z tancerką Ilianą Alvarado i Almą Yoray (USA). Zrealizował autorskie formy filmowe „Galeria dźwięku”, łącząc własną muzykę ze współczesnym malarstwem polskim. W latach 1987-1991 prowadził zespół bluesowy Blustro. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami muzyki improwizowanej.

Nagroda Artystyczna Miasta Sosnowca za całokształt twórczości -2014

Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis -2017

WALDEMAR KNADE – altowiolista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale instrumentalnym. Znany zarówno miłośnikom muzyki klasycznej (m.in. Capella Bydgostiensis, Filharmonia Pomorska, Kwartet Pomorski) jak i muzyki improwizowanej. Współpracował i koncertował ze znakomitymi muzykami  – Krzysztof Ścierański, Jerzy Mazzoll, Włodzimierz Kiniorski, Krzysztof Majchrzak, Steve Kindler (USA), Pete Drungle (USA), Philippe «Pipon » Garcia (F), Grant Calvin Weston (USA), Warren Benbow (USA). W roku 2014 wraz z perkusistą Grantem Calvinem Westonem powołał do życia projekt Weston & Knade. Efekt tej współpracy poznajemy na konceptualnym albumie CD zatytułowanym „Metamorphosis”.

plakat Waldemar Knade Foto Dariusz Gackowski

OLYMPUS DIGITAL CAMERA[:]