03.01.2019
img
1

[:pl]Koncert z cyklu „poLUB…Jazz” Rafał Gorzycki – Ensemble Tuning[:]

2019-01-13 o godzinie 17:00
Piwnica w Fosie
15 zł

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie na koncert z cyklu „poLUB…Jazz”: Rafał Gorzycki – Ensemble Tuning  w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku o godz. 17.00.

Wystąpią:
Tomasz Pawlicki – fet , elektronika
Kuba Ziołek – elektronika, gitara
Rafał Gorzycki – perkusja, fortepian

Wstęp – 15 zł

Najnowsze trio Rafała Gorzyckiego to druga odsłona jego tryptyku triowego, który rozpoczął albumem „Playing” ( Nagroda – Top Ten of Polish Jazz 2016, 3 miejsce). Patronat nad albumem „Ensemble Tuning” wydanego w krakowskiej wytwórni Audio Cave objęło Polskie Radio – Pr. II – „DWÓJKA”.
Ensemble Tuning tworzą wyjątkowy muzycy: Tomasz Pawlicki – fecista i kompozytor, jeden z
największych instrumentalistów w Polsce, koncertmistrz Opery Nova w Bydgoszczy, oraz Jakub Ziołek – laureat Paszportu Polityki 2016 , lider wielu ważnych projektów i zespołów z pogranicza muzyki eksperymentalnej, elektronicznej i improwizowanej – multiinstrumentalista, obsługujący tutaj elektronikę oraz gitarę. Lider projektu i perkusista, kompozytor – Rafał Gorzycki, jest zaliczany do grona najważniejszych i najbardziej twórczych artystów współczesnego jazzu oraz kameralistyki w Polsce . Nagrał do tej pory 22 autorskie albumy i jest laureatem wielu nagród, wyróżnień oraz stypendiów.
Założeniem tria jest praca nad brzmieniem, jego transformowanie i ekspozycja jako głównej składowej muzycznej kreacji. Premiera albumu „Ensemble Tuning” wydanego nakładem krakowskiej wytwórni Audio Cave, to listopad 2018r.

O Rafale Gorzyckim:
Rafał Gorzycki ma 44 lata i pochodzi z Bydgoszczy. Jest zaliczany obecnie do najciekawszych i najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce i Europie. Nagrał 22 autorskie albumy. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz, Akineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie (Polityka, Onet, G. Wyborcza). Rafał Gorzycki jest typem płodnego artysty, a występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA przyczynia się do promocji kultury polskiej na Świecie.
Rafał Gorzycki jest Laureatem Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Bydgoszczy 2013, Nagrody Artystycznej Marszałka Woj. Kuj.-Pom. stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015r. , artystą nominowanym do nagrody „Fryderyki” w roku 2010 za album „Dziki Jazz” , stypendystą Marszałka woj. kuj.-pom. 2011, 2012, 2016r, stypendystą UM Bydgoszczy 2012,2015 ,2016, członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej. Największy na Świecie amerykański portal jazzowy All About Jazz przyznał Gorzyckiemu tytuł „The Best Coming Premiere” 2007 za jego autorski album „Realium” a także amerykańskie wydawnictwo „Moon in June” wydającego legendarne Soft Machine – umieściło 2 utwory
Rafała Gorzyckiego na swojej składance zawierającej najciekawszą muzykę jazzową z całego S wiata w roku 2014 . W 2011 roku kwartet z udziałem Rafała Gorzyckiego – 'DZIKI JAZZ” – został laureatem konkursu Polskiego Radia „NAGRODY POLSKICH MELOMANÓW” Programu Trzeciego w kategorii Free Jazz. Polskie Radio – Drugi Program też jest patronem innego albumu „Rafał Gorzycki – Trio” i prezentowało go w ekskluzywnym paśmie: „Dwójka Poleca”.
Gorzycki skomponował muzykę do 3 filmów fabularnych i 2 spektakli teatralnych. W latach 2011 i 2012 Rafał Gorzycki został uznany za „Artystę Roku” i uplasował się na kolejno 5 i 9 miejscu w rankingu „Top 10” portalu Jazzarium a jego album „They were P” zaliczony został do 10 najważniejszych płyt tego roku.
Jego solowy projekt Syriusz, w którym gra na fortepianie , wibrafonie i prezentuje współczesną poezję polską, został uhonorowany w 2017 roku i otrzymał Nagrodę Artystyczną Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.[:]