21.03.2019
img
1

[:pl]Koncert z cyklu poLUB Jazz – Doktor BLUES[:]

2019-03-31 o godzinie 17:00
Piwnice w Fosie
15 zł

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie na kolejny koncert z cyklu „poLUB…Jazz” w niedzielę, 31 marca 2019 roku o godz. 17.00 do Piwnic w Fosie.

Wystąpi zespół „DOKTOR BLUES” w składzie:
Jacek Herzberg – gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, harmonijka, kazoo, śpiew
Waldemar Knade – altówka
Paweł Tomaszewski – ukulele, gitara akustyczna, banjo, śpiew
Jarosław Koźbiał – cajon, instrumenty perkusyjne

Historia zespołu rozpoczęła się latem 2005 roku, kiedy to kilku bydgoskich muzyków znających się z różnych projektów muzycznych postanowiło połączyć swoje artystyczne szlaki pod wspólną nazwą DOKTOR BLUES.
W muzyce Doktora Bluesa usłyszeć można kilka pokrewnych gatunków: blues, folk, bluegrass, jazz tradycyjny.
Nawiązanie – między innymi poprzez akustyczne brzmienie i instrumentarium – do korzeni tych gatunków nie oznacza wcale muzycznego skansenu.
Dzięki oryginalnym aranżacjom i współczesnym środkom wyrazu muzyczna propozycja Doktora Bluesa jest interesująca dla szerokiego grona odbiorców. Używając zróżnicowanych środków wyrazu, grupa udowadnia, jak bardzo plastycznym i wdzięcznym w interpretacji tworzywem jest blues.
W wykonaniu Doktora Bluesa jest on nie tylko pieśnią smutku, ale także wesołą i żywą muzyką taneczną.

https://youtu.be/upMuvOX2pO8
https://youtu.be/lkCCg5_7A_M
https://youtu.be/C4glSP45ld8
https://youtu.be/kB5Q7Q2l_Ns
https://youtu.be/y63bQLl8eRU

Na dorobek estradowy grupy składają się zarówno występy na bluesowych festiwalach (m.in. Rawa Blues Festival, Suwałki Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Przeworsk Blues Festiwal, Spring Blues Night Ciechanów, Blues&Folk Festival Bydgoszcz, Festiwal Bluesowy w Białej Podlaskiej, Toruń Blues Meeting, Śląska Jesień Bluesowa, Bydgoszcz-Toruń Harmonica Bridge), jak również liczne koncerty w klubach w całej Polsce i poza granicami (Niemcy, Litwa).
Oryginalność stylistyczna poparta profesjonalizmem i doświadczeniem estradowym muzyków stanowi wizytówkę Doktora Bluesa i jest jednocześnie gwarancją udanych, pozostających na długo w pamięci koncertów.[:]