31.01.2017
img
1

[:pl]Koncert Walentynkowy[:]

2017-02-12 o godzinie 17:00
Sala Rotundowa
15 zł

[:pl]

Koncert w wykonaniu:

Marty Ustyniak – sopran
Adama Zaremby – baryton
Doroty Kuczyńskiej – fortepian

Prowadzenie koncertu – Cezary Nelkowski

Wstęp – 15 zł

Istnieje możliwość rezerwacji miejsc pod numerem telefonu: 695 929 786.

Marta Ustyniak ( sopran) – urodziła się w Zduńskiej Woli, gdzie w 2004 roku z wyróżnieniem ukończyła PSM II st. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu w lutym 2009 r. oraz w ramach Operowego Forum Młodych na scenie kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy, gdzie miała okazję zaprezentować partię Franzi z operetki „Wiedeńskia krew” J.Straussa.
Obecne pracuje w Operze Nova w Bydgoszczy. Kreuje m.in. partie I nimfy w „Rusałce” A. Dworaka, Małgosi w operze E. Humperdinck’a „Jaś i Małgosia”, Adiny w „Napoju miłosnym” G. Donizettiego, I damy w „Czarodziejskim flecie” W.A.Mozarta i Arseny w „Baronie cygańskim” J.Strauss’a.
Brała udział w kursach wokalnych m.in. maestry Heleny Łazarskiej i maestry Anity Garanci. Zajęła III miejsce na VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy Mazowsza oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w 2012 roku.

Adam Zaremba (baryton) – swoją edukację artystyczną rozpoczął w klasie akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej
I st. w Chojnicach, którą kontynuował w Państwowym Liceum Muzycznym im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy.
W roku 2011 ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Macieja Witkiewicza.
Brał czynny udział w przedstawieniach studenckich w latach 2008-2010, gdzie kreował partię Miecznika z opery „Straszny Dwór” St. Moniuszki, partię ojca Piotra z opery „Jaś i Małgosia” E. Humperdincka, partię Belcore z opery „Napój Miłosny” G. Donizettiego oraz partię Hrabiego z opery „Wesele Figara” W. A. Mozarta. W swoim dorobku artystycznym posiada także partię basową z Oratorium „Mesjasz” G. F. Haendla, którą wykonywał m.in. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy pod batutą Paula Eswooda.
Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez Paula Eswooda, Matjaza Robavsa oraz Włodzimierza Zalewskiego. Zdobywca wyróżnienia I st. na konkursie Złote Głosy Mazowsza w Warszawie w roku 2009. Laureat Nagrody Wojewody w Nałęczowskim Festiwalu Belcanto 2009. W roku akademickim 2009/2010 uczestniczył w programie Erasmus na Sardynii, gdzie doskonalił swoje umiejętności w klasie śpiewu Marcello Crismana w Sassari na Sardynii.
W roku 2011 zdobywca III miejsca oraz nagrody za najlepsze wykonanie arii operetkowej na konkursie „Złote głosy” w Warszawie. Zdobywca „ Złotego Słowika” w Nałęczowskim festiwalu Belcanto 2012. W roku 2016 zdobywca I głównej nagrody, nagrody dyrektora festiwalu ,,Muzyka u źródeł” w Lądku-Zdroju w postaci zaproszenia do udziału w Festiwalu w roku 2017,wyróżnienie Dyrektora Sceny Kamienica we Wrocławiu – występ na scenie Kamienica oraz udział w ogólnopolskiej trasie koncertowej w 2017 roku na Siódmym Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie. W roku 2017 zdobywca II nagrody głównej i nagrody specjalnej Sławomira Chrzanowskiego, Dyrektora Filharmonii Zabrzańskiej podczas II Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej w Katowicach.
W swoim dorobku artystycznym posiada partie operowe m.in. partia Belcore z opery „Napój miłosny” G. Donizetti, partia Ojca Piotra z opery „Jaś i Małgosia” E. Humperdinck, partia Miecznika z opery „Straszny Dwór” S. Moniuszko, partia Janusza z opery „Halka” S. Moniuszko, partia Antoniego z opery ,,Flis” S. Moniuszko, partia Marcella z opery „Cyganeria” G. Puccini, partia Moralesa z opery „Carmen” G. Bizet, partia Silvia z opery „Pajace” R. Leoncavallo, partia Hrabiego z opery „Wesele Figara” W.A. Mozart, partia tytułowa z opery „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowski, partia Barona Douphol’a z opery ,,Traviatta” G. Verdi, partia Homonaya z operetki ,,Baron cygański” J. Strauss, partia Jagu z opery „Manru” I.J. Paderewski, partia Marulla z opery ,,Rigoletto” G.Verdi.
Od 2011 roku na stałe współpracuje z operą „Nova” w Bydgoszczy. Rok 2015 zaowocował współpracą z ,,Operą Krakowską”. Na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu wykonał szereg koncertów sylwestrowych. Współpracuje również z Europejską Fundacją Sztuki Wokalnej w Warszawie, Fundacją Pomocy Artystom Polskim ,,Czardasz” w Krakowie, Agencją Artystyczną „Otello” w Bydgoszczy, Filharmonią im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, zespołem kameralnym Multi-Camerata z Torunia, Filharmonią im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, orkiestrą wojskową z Warszawy oraz orkiestrą wojskową z Torunia, z którymi wykonał szereg przedstawień i koncertów.

Dorota Kuczyńska (pianistka-kameralistka , korepetytor wokalny) – urodzona w Gnieźnie. Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Poznaniu ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu mgr Jerzego Libery. Absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej. Podyplomowe studia kameralistyki odbyła w klasie prof. Mai Nosowskiej w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.
Jest zapraszana przez studentów i absolwentów do udziału w konkursach wokalnych m.in. w: Międzynarodowym Konkursie Pieśni Fr. Schuberta w Wiedniu, Konkursach Wokalnych w Dusznikach-Zdroju,
Konkursach Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach , Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, Międzynarodowym Konkursie im. S. Moniuszki w Warszawie, Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Juventus Canti we Vrable na Słowacji oraz innych, na których śpiewacy zostawali laureatami głównych nagród.
Wiele razy otrzymała również dyplomy i wyróżnienia dla pianisty.
W 2015 roku na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. G. Perottiego w Ueckermunde (Niemcy) wraz z liczną grupą studentów z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, którzy zostali laureatami głównych nagród, nagród specjalnych i wyróżnień ( w sumie 8 nagród) otrzymała Nagrodę dla najlepszego pianisty konkursu.
Ostatnio w 2016 roku dostała wyróżnienie dla pianisty na XV Konkursie w Kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej w Katowicach oraz na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku.
Akompaniowała na Mistrzowskich Kursach Wokalnych prowadzonych przez: maestrę Fedorę Barbieri, prof. Helenę Łazarską (kilkakrotnie), maestrę Marię Fołtyn, prof. Jadwigę Rappé , prof. Petera Tschaplika, Janusza Monarchę, prof. Piotra Bednarskiego, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Leonarda Mroza, maestrę Teresę Żylis – Gara , maestrę Stefanię Toczyską , prof. Izabelę Kłosińską, prof. Barbarę Werner, prof. Ewę Iżykowską.
Od 2012 r. współpracuje z prof. Uwe Heilmannem na letnich Międzynarodowych Kursach dla Wokalistów, które odbywają się regularnie w Niemczech.
Współpracowała na XV Miedzynarodowym Kursie Wokalistyki Operowej w Iwoniczu – Zdroju organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu. Brała udział Międzynarodowym Operowym Forum Młodych.
Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju, a także za granicą (Austria, Niemcy, Włochy). Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Bierze udział w festiwalach muzycznych, koncertach akademickich, pałacowych oraz organizowanych przez różne instytucje. Nagrywała dla Telewizji i dla radia niemieckiego Deutsche Rundfunk. Jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz nauczycielem dyplomowanym w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu- w PSM II stopnia. Współpracowała z wieloma pedagogami śpiewu solowego, prowadzi zajęcia z fortepianu.
Od początku jest pianistką – korepetytorem w klasie prof. Macieja Witkiewicza w macierzystej uczelni.

 

[:]