30.04.2019
img
1

[:pl]KONCERT NADZWYCZAJNY Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA[:]

2019-05-03 o godzinie 17:00
Oranżeria Pałacowa
15 zł

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie na KONCERT NADZWYCZAJNY Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA w piątek, 03 maja 2019 roku o godz. 17.00 do Oranżerii Pałacowej.

Wystąpi zespół Nowakowski/Wienczek Duo w składzie: Sara Wienczek (akordeon) i Konrad Nowakowski (klarnet, klarnet basowy).

Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W programie:
1. Mazurek 3 Maja – Witaj, majowa jutrzenko
2. Zygmunt Noskowski – Polonez elegijny
3. Stanisław Moniuszko – Mazur z opery „Halka” (fragment)
4. Henryk Wieniawski – Kujawiak (Mazurka)
5. Stanisław Moniuszko – Krakowiaczek
6. Romuald Twardowski – Oberek (fragment)
7. Fryderyk Chopin – Życzenie
8. Fryderyk Chopin – Walc a- moll
9. Witold Lutosławski – Preludia taneczne
10. Stanisław Moniuszko pieśni: Chochlik, Pieśń wieczorna, Pieśń Wójta, Aria Skołuby z opery Straszny Dwór, Niedźwiadek
11. Pieśni patriotyczne: Wojenko, wojenko, My pierwsza Brygada, Przybyli ułani, Rozkwitają pąki białych róż, Serce w plecaku, Rota (F. Nowowiejski)
12. Michał Kleofas Ogiński – Polonez pożegnalny

Nowakowski/Wienczek Duo to zespół pełen pasji, kreatywności oraz niespożytej radości z grania. Duet prezentuje niekonwencjonalne połączenie klarnetu i akordeonu. Zespół powstał w 2017 roku i jest bezpośrednio związany z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Muzycy pracują pod kierunkiem pana dra Stanisława Miłka oraz pana mgra Andrzeja Dudzińskiego. Duet ma na swoim koncie znaczące sukcesy na konkursach ogólnopolskich m. in. Wyróżnienie i Nagroda Specjalna na X Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu- Zdroju, a także Pierwsze Nagrody na konkursach międzynarodowych: North International Music Competition w Sztokholmie (Szwecja), International Accordion Competition w Puli (Chorwacja), Internet Music Competition w Belgradzie (Serbia), International Accordion Competition „Ascoltate” 2019 w Kownie (Litwa). Zespół otrzymał również I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Rozrywkowej w Giżycku. Duet wykonuje oryginalne utwory polskich
i zagranicznych kompozytorów, jednak ich głównym zamiarem jest przedstawianie muzyki klasycznej i rozrywkowej w nowej, odważnej odsłonie za pomocą własnych transkrypcji. W swoim repertuarze mają utwory następujących kompozytorów:
W. Lutosławskiego, C. Debussy’ego, B.Kovácsa, W. A. Mozarta, C. Saint-Saënsa, E. Bozzy, A. Piazzolli, S. Moniuszki, F. Chopina.

Wstęp – 15 zł[:]