07.07.2022
img
1

[:pl]Koncert Nadzwyczajny upamiętniający Powstanie Styczniowe[:]

[:pl]

Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie w niedzielę, 10 lipca 2022 roku o godz. 17.00 na Koncert Nadzwyczajny upamiętniający Powstanie Styczniowe.
W programie wydarzenia:
– Koncert w wykonaniu Kamili Kułakowskiej (sopran) i Doroty Kuczyńskiej (fortepian).
W programie koncertu:
Fryderyk Chopin:
– Życzenie
– Piosnka litewska
– Gdzie lubi
– Leci liście z drzewa
Stanisław Moniuszko:
– Dalibógże
– Groźna dziewczyna
– Prząśniczka
Fryderyk Chopin – Polonez cis-moll op. 27
Ignacy Jan Paderewski:
– Gdy ostatnia róża zwiędła
– Szumi w gaju brzezina
– Chłopca mego mi zabrali
Franciszek Maklakiewicz:
– Kocham Cię
– Jakże możecie kwiaty
– A jeśli chcesz zapomnieć
Fryderyk Chopin – Nocturn cis-moll op. 20
Feliks Nowowiejski:
– Gore dolineczka
– Sikoreczka świergoli
Karol Szymanowski:
– Lecioły zórazie
– Uwoz, mamo
– U jeziorecka
____________________________________________
Bilety w cenie 15 zł można nabywać pół godziny przed koncertem w Pałacu w Lubostroniu
Kamila Kułakowska (sopran) – Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie fortepianu oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (dyplom z wyróżnieniem). Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych m.in. przez: prof. Ch. Hampe (Karlsruhe), prof. Ch. Elssnera (Drezno) oraz prof. H. Łazarską (Wiedeń).
Jest laureatką wielu konkursów m.in.: XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (II miejsce oraz nagroda specjalna za wykonanie arii Paminy z opery “Czarodziejski flet” W.A. Mozarta), VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (nagroda specjalna Fundacji Kościuszkowskiej z Nowego Jorku), III Ogólnopolskiego Konkursu Złote Głosy w Warszawie (I miejsce oraz nagroda specjalna za wykonanie arii operetkowej), III Konkursu Wokalnego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (II miejsce (I miejsca nie przyznano) oraz szereg nagród specjalnych m.in Programu II Polskiego Radia), VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju (nagroda specjalna), III Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej we Wrocławiu (III miejsce oraz nagroda specjalna za wykonanie utworu współczesnego).
Debiutowała partią Papageny w Berlinie w roku 2004. W sezonie artystycznym 2004/2005 związana była z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie kreowała postaci głównie w operach W.A. Mozarta i S. Moniuszki. Brała udział w wielu festiwalach, wśród których warto wymienić: VI Festiwal Belcanto (Nałęczów), Festiwal Hoffmannowski (Poznań), XVII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych (Katowice), 45. Festiwal Moniuszkowski (Kudowa Zdrój), Ars Cameralis (Kraków), Łańcuch IV (Warszawa), Vivat Moniuszko (Szczecin), Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych (Sopot) oraz Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans (Wrocław). Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Występuje na scenach zarówno w kraju jak i poza jego granicami (Austria, Bułgaria, Holandia, Niemcy, Rumunia, Szwecja). Śpiewała w wielu prestiżowych salach koncertowych. Można ją było usłyszeć m.in.: w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w Operze Narodowej w Kluż (Rumunia), w Filharmonii Narodowej w Sofii (Bułgaria), w Mozarteum w Salzburgu (Austria) i w wielu innych miejscach.
W swoim repertuarze posiada dzieła operowe (m.in. Amor z opery „Orfeusz i Eurydyka” Ch.W. Glucka, Pamina, I Dama oraz Papagena z opery „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta, Zaida z opery „Zaida” W.A. Mozarta, Tatiana z opery „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego, Małgosię z opery „Jaś i Małgosia” E. Humperdincka, Słowik z opery „Słowik” I. Strawińskiego, Bubikopf z opery „Cesarz Atlantyd” V. Ullmanna, Frederice z opery „Jakob Lenz” W. Rihma), operetkowe (m.in. Jola z operetki „Clivia” N. Dostala) oraz oratoryjno-kantatowe (m.in. „Stabat Mater” G.B Pergolesiego oraz K. Szymanowskiego, „Mesjasz” G.F. Haendla, „Magnificat” J.S. Bacha, „Requiem” W.A. Mozarta). Dużym zainteresowaniem darzy również lirykę wokalną, której oddaje się z wielką pasją. W jej repertuarze znajduje się ponad 200 pieśni. Pracowała z wieloma wybitnymi dyrygentami, wśród których warto wymienić: Valery Gergiev (spektakl “Trojanie” H. Berlioza w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie), Modestas Pitrenas (spektakl “Słowik” I. Strawińskiego w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie).
Od 2013 roku prowadzi klasę śpiewu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie w latach 2016-2020 pełniła funkcję prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego. W roku 2019 otrzymała stopień doktora habilitowanego.
Dorota Kuczyńska – pianistka-kameralistka, korepetytor wokalny
Urodzona w Gnieźnie. Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Poznaniu ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu mgr Jerzego Libery.
Absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego
i prof. Marii Murawskiej. Podyplomowe studia kameralistyki odbyła w klasie prof. Mai Nosowskiej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie (2003)
Interpretację niemieckiej liryki wokalnej doskonaliła u prof. Wolfganga Panwitza.
Jest laureatką wielu nagród nagród i wyróżnień dla pianisty na wokalnych konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich :
– nagroda dla najlepszego pianisty na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. G. Perottiego w Ueckermunde (Niemcy )w 2015 r.
– wyróżnienie na XV Konkursie w Kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej w Katowicach w 2016r.
– wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku w 2016r., na Festiwalach Wokalnych im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie.
Wielokrotne wyróżnienia na Przesłuchaniach Uczniów organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej.
W 2017 roku otrzymała Indywidualną Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy za osiągnięcia.
Od wielu lat towarzyszy śpiewakom w konkursach wokalnych m.in. w: Międzynarodowym Konkursie Pieśni Fr. Schuberta w Wiedniu, Konkursach Wokalnych w Dusznikach-Zdroju,
Konkursach Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach , Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, Międzynarodowym Konkursie im. S. Moniuszki w Warszawie, Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Juventus Canti we Vrable na Słowacji , Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria i wielu innych, na których młodzi śpiewacy, studenci, uczniowie i absolwenci zostawali laureatami głównych nagród.
Była pianistką konkursową na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. W. Paprockiego w Bydgoszczy.
Akompaniowała na Mistrzowskich Kursach Wokalnych prowadzonych przez: maestrę Fedorę Barbieri, prof. Helenę Łazarską (kilkakrotnie), maestrę Marię Fołtyn, prof. Jadwigę Rappé , prof. Petera Tschaplika, Janusza Monarchę, prof. Piotra Bednarskiego, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Leonarda Mroza, maestrę Teresę Żylis – Gara , maestrę Stefanię Toczyską , prof. Izabelę Kłosińską, prof. Barbarę Werner, prof. Ewę Iżykowską, maestro Andrzeja Dobbera.
Współpracowała z prof. Uwe Heilmannem na letnich Międzynarodowych Kursach dla Wokalistów, które odbywały się regularnie w Niemczech.
Pracowała jako pianistka na Warsztatach Wokalnych prof. Macieja Witkiewicza dla uczniów we Włocławku
W 2016 r. rozpoczęła współpracę jako korepena Miedzynarodowych Kursach Wokalistyki Operowej w Iwoniczu – Zdroju organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu.
Koncertuje jako kameralistka w kraju, a także za granicą. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Bierze udział w festiwalach muzycznych, koncertach akademickich, pałacowych , organizowanych przez różne instytucje. Nagrywała dla Telewizji i dla radia niemieckiego Deutsche Rundfunk. Brała udział w Międzynarodowym Operowym Forum Młodych ( 2016,2017)
W 2017 r. nagrała płytę z utworami Marcina Kopczyńskiego wydaną przez firmę Acte Prealable.
Od 1997 r. jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pracując jako pianista i korepetytor wokalny a także nauczycielem dyplomowanym w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu- w PSM II stopnia. Współpracuje z wieloma pedagogami śpiewu solowego w macierzystej uczelni.

[:]