25.04.2008
img
1

Koncert i Milonga

Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza 3 maja 2008 roku o godz. 17.00 na Koncert Nadzwyczajny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu japońskiej pianistki Motoko Yoshikawy.

W programie:
F.Chopin:
Nokturny op. 55-2 es-dur
op. 62-1 h-dur

4 Mazrki op. 41

Scherzo op. 54 e-dur

Sonata op. 58 h-moll

Motoko Yoshikawa jest absolwentką High School of Tokyo National University of Fine Arts. Ukończyła również podyplomowe studia w Akademii Muzycznej w Warszawie. W 1988 roku zdobyła nagrodę w Konkursie im. J. Brahmsa w Hamburgu, jak również otrzymała nagrodę za wykonanie mazurków w Konkursie Chopinowskim w Darmstadt.
Każdego roku występuje w Żelazowej Woli.
W 1996 roku odbyła tournee koncertowe w Polsce razem ze skrzypaczką Kają Danczowską. Od kwietnia 1999 roku prowadziła lekcje jako asystenka prof. Haliny Czerny Stefańskiej w Tokyo National Uniwersity of Fine Arts and Music.
W 2000 roku wystąpiła w duecie pianistycznym z prof. Stefańską i współpracowała z nią jako jej asystentka. Studiowała też pod kierunkiem profesorów: Shozo Tsubola i Kazimierza Gierzoda.
Od 2001 roku Pani Yoshikawa występuje regularnie w Tokyo Bunka Kaikan (Sala Kultury w Tokyo). Obecnie jest w Jury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodziezy w Szafarni oraz Osaka International Music Competition.
Jest autorką publikacji wydanej w Japonii w której opisuje wspólną działalność i pracę
z prof. Haliną Czerny Stefańską.

Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
Wstęp – 5 zł

Tego samego dnia zapraszamy Państwa w godz. 20.00- 24.00 na Milongę z Tango Argentino Club NEXUS z Bydgoszczy.
Impreza z cyklu: \”Pamietajcie o ogrodach\” – Lubostrońskie spotkania ze sztuką organizowana przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego województwa Kujawsko – Pomorskiego.
Wstęp wolny!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!!!!!