14.10.2019
img
1

[:pl]Koncert Bożonarodzeniowy[:]

2019-12-15 o godzinie 17:00
Sala Rotundowa
15 zł
Urszula Guźlecka

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia 2019 roku o godz. 17.00 w Sali Rotundowej przystrojonej piękną choinką.

Wystąpią:
Anna Grzelak – śpiew
Daniel Pradella – fortepian
Prowadzenie koncertu – Urszula Guźlecka

W programie:
kolędy i pastorałki

Wstęp – 15 zł

Anna Grzelak – urodziła się w Olsztynie. Absolwentka klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie.
W 2016 roku ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej, specjalność wokalistyka jazzowa w klasie ad. dr Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Technikę wokalną kształciła również podczas wielu warsztatów z wybitnymi pedagogami takimi jak Maureen Scott, Anna Serafińska, Roger Treece, Sonia Lachowolska, Hubert Noe, Dominika Płonka. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali, m.in. Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, XLI Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”. Zdobywczyni Grand Prix Festiwalu Pamięci Marka Grechuty oraz Grand Prix międzynarodowego festiwalu Rzeszów Carpathia Festival. Stypendystka Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
Główna wokalistka projektu Back to Aretha – Tribute to Aretha Franklin, artystka Nowej Sceny w Bydgoszczy, komponuje własne utwory. Od 2013 roku współpracuje z Filharmonią Pomorską. W 2017 roku podjęła pracę jako instruktor śpiewu jazzowego w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie prowadzi swoją klasę wokalną. Współpracuje także z Teatrem Muzycznym w Toruniu.

Daniel Pradella – urodził się w Bielsku-Białej. Wibrafonista, pianista, aranżer. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej na instrumentach perkusyjnych oraz absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność wibrafon jazzowy. Obecnie student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność fortepian jazzowy.
Organizator Bydgoskich warsztatów Gospelowych oraz Bielskich Warsztatów Uwielbienia. Od najmłodszych lat zafascynowany muzyką odnajduję się w taki gatunkach jak: jazz, gospel, reggae, funk, soul oraz w muzyce klasycznej. Współpracuje z wieloma muzykami na terenie całego kraju. Jego aranżacje rozbrzmiewają w całej Polsce, ale najczęściej w Bydgoszczy. Pisze dla kwartetów smyczkowych Opery Nova, kwartetu Infinito, z którym nagrał płytę w 2018 roku, napisał również aranżacje na płytę bydgoskiego wokalisty Leszka Lyczmańskiego, która została wydana w 2019 roku. Jego aranżacje można często usłyszeć na wszelakich warsztatach oraz koncertach muzyki chrześcijańskiej.

 

[:]