07.06.2015

CLXXXVII Koncert Pałacowy

2015-06-07 o godzinie 17:00
Zespół pałacowo - parkowy w Lubostroniu

Koncert w wykonaniu Stanisława Miłka (akordeon), Dominiki Żur (wiolonczela) i Łukasza Szczypka (akordeon).

Otwarcie wystawy fotografii „Przyroda na Pałukach” autorstwa: Szymona Cybulskiego, Pawła Dobies, Grzegorza Gust i Jerzego Napierały.

W programie:

Sergiusz Koniajew – Scherzo
Franck Angelis – Romans
Zbigniew Bargielski – Suita tańców i pieśni
Bogdan Precz – Preambolo e toccata

Stanisław Miłek akordeon

Jan Sebastian Bach – Preludium D-dur z VI Suity na wiolonczelę solo
Viacheslav Semionov – Divertimento, cz. I Legend
Manuel de Falla – Suita Pieśni Hiszpańskich
Astor Piazzolla – Le Grand Tango

Dominika Żur wiolonczela
Łukasz Szczypka akordeon

Stanisław Miłek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Kaszuby oraz Podyplomowe Studium Instrumentalistyki pod kierunkiem prof. Jerzego Jurka. W 2013 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Obecnie jest adiunktem w klasie akordeonu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest laureatem m. in. XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego oraz Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego Citta di Castelfidardo. Występował m.in. na Bydgoskich Wtorkach Muzycznych i Czwartkach Organowych, w Pałacach w Lubostroniu i Ostromecku, podczas Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy, Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie i innych.

Łukasz Szczypka urodził się w 1992 roku w Krośnie. Ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w Krośnie w klasie mgr. Antoniego Tełewiaka. Obecnie jest studentem I roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Kaszuby i as. Stanisława Miłka. Brał udział w wielu kursach akordeonowych, m.in. w Lubaczowie i Bydgoszczy, podczas których kształcił się pod okiem wybitnych muzyków (m.in. Y. Shiskin). W wieku trzynastu lat wystąpił jako solista z orkiestrą kameralną Leopolis Chamber Orchestra. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz trzykrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Krosna.

Dominika Żur urodziła się w 1992 roku w Krośnie. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 10 lat. W 2010 z wyróżnieniem ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną
w Krośnie w klasie mgr. Wojciecha Pelczara. Obecnie kontynuuje naukę w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wiolonczeli prof. Andrzeja
Bauera i as. Bartosza Koziaka. Uczestniczyła w warsztatach muzycznych dla solistów i kameralistów, gdzie pracowała pod okiem takich profesorów, jak: Andrzej Bauer, Bartosz Koziak, Andrzej Orkisz, Adam Klocek, Zdzisław Łapiński, Paweł Głombik, Piotr Pławner, a także w prestiżowych warsztatach „Młoda Filharmonia Aukso” prowadzonych przez Marka Mosia. Brała udział w wielu festiwalach, m.in. Wratislavia Cantans we Wrocławiu, Nowa Muzyka w Bydgoszczy. Była objęta programem stypendialnym „Agrafka Muzyczna”. Dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Krosna. Laureatka wielu konkursów wiolonczelowych, m.in. w Warszawie, Zamościu, Bydgoszczy.

Wstęp – 10 zł