26.04.2015

Koncert z cyklu: „Scena Młodych”

2015-04-26 o godzinie 17:00
Zespół pałacowo - parkowy w Lubostroniu

Koncert w wykonaniu Mateusza Kujawy (klarnet) i Kaji Papierskiej (fortepian)

W programie:

1. K. Kurpiński – Koncert klarnetowy B-dur

2. K. Dębski – Landscape

3. P. Mykietyn – Kaprys na klarneto solo

**************************************************

4. E. Bozza – Rhapsodie Nicoise

Mateusz Kujawa urodził się w Warszawie w 1991 roku. Swoją muzyczną edukację rozpoczął w wieku siedmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie, w klasie klarnetu Krzysztofa Krajewskiego. Naukę gry na klarnecie kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Zenona Kitowskiego. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy również w klasie Zenona Kitowskiego.
Brał udział w wielu konkursach, festiwalach, takich jak m.in.: Festiwal Klarnetowy „Clarimania” we Wrocławiu (2009), Festiwal Klarnetowy w Szczecinie (2012 i 2014), czy 4. Międzynarodowy Kongres Klarnetowy w Katowicach (2014). Brał udział również w kursach mistrzowskich takich klarnecistów jak m.in. Eddie Daniels, David Krakauer, Florent Heau, Nicolas Fargeix, Wenzel Fuchs, Shirley Brill, Roman Widaszek, czy Julian Bliss.
Żywo angażuje się w muzykę kameralną. Współpracował z triem fortepianowym, a obecnie gra w kwintecie klarnetowym i triu stroikowym, z którym zdobył wyróżnienie na Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (2014).
Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej.

Kaja Papierska – urodzona w 1988 roku w Krakowie. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu w klasie fortepianu mgr Jana Lubienieckiego. W 2013 roku ukończyła Akademie Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego i ad. dr Agaty Nowakowskiej – Gumieli. Umiejętności pianistyczne oraz kameralistyczne nabierała również u pianistów – Tomasza Gumieli oraz dr Bartłomieja Weznera. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich takich muzyków jak Mikhail Voskresensky, Dang Thai Son, Alberto Nose, Ives Henry, kursie kameralistyki wokalnej prof. Maji Nosowskiej – Pasławskiej oraz prof. Ewy Pobłockiej. Występowała jako solistka z orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, oraz jako pianista – akompaniator na wielu konkursach i kursach mistrzowskich. Współpracuje również z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Obecnie jest pracownikiem macierzystej uczelni.

Wstęp – 10 zł