15.03.2015

CLXXXIV Koncert Pałacowy

2015-03-15 o godzinie 17:00
Sala Rotundowa, Salony Pałacowe

Koncert w wykonaniu zespołu „Brzozowiacy” i „Lirenki” oraz wystawa fotografii Bogusława Dudziaka „Najpiękniejsze miejsca w Brzozie”.

Zespół wokalny „Brzozowiacy”- historia powstania zespołu.

Zespół założyła 15 stycznia 2003 roku Irena Owczarzak- nauczycielka z Bydgoszczy zamieszkała w Brzozie, która do dziś tym zespołem kieruje.
Do akompaniowania zaprosiła pianistkę z Pałacu Młodzieży z Bydgoszczy- zamieszkałą na emeryturze w Brzozie-Danutę Fons – Derdę.
Początkowo zespół liczył 7 osób różnych profesji- były to panie, które lubią śpiewać.
Obecnie do zespołu należy 14 osób, a dyrygentem jest młoda absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pani Joanna Kałas (drugi rok).
Akompaniuje zespołowi pani Lidia Cierzniakowska 4 rok z nami.
Mamy różnorodny repertuar od kolęd przez pieśni patriotyczne i biesiadne do psalmów średniowiecznych.
Uczestniczymy w różnych uroczystościach w Gminie Nowa Wieś Wielka, w Bydgoszczy u seniorów i na ARS- ach seniora. W pałacu w Lubostroniu gościć będziemy po raz trzeci- 15 marca 2015 roku, tym razem kontynuować będziemy uroczystości 780 lecia Brzozy- naszej miejscowości.
Do występów zaprosiliśmy zespół wokalny z Nowej Wsi Wielkiej – „Lirenki”- od września też pod pod dyrekcją Joanny Kałas.
W salach pałacu wystawę fotografii– „Najpiękniejsze miejsca w Brzozie” przygotuje pan Bogusław Dudziak – miejscowy fotograf- artysta.

Zapraszamy zatem na piękny koncert pieśni w wykonaniu zespołu „Brzozowiacy” i „Lirenki” oraz na wystawę fotograficzną pana Dudziaka.

Wstęp – 10 zł