31.08.2014

CLXXX Koncert Pałacowy

2014-08-31 o godzinie 17:00
Polska

Koncert w wykonaniu Moniki Litwin – Dyngosz (mezzosopran) i Justyny Jakubowskiej (fortepian).

W programie:

Manuel de Falla – Siete Canciones populares Españolas:
I El pano moruno
II Seguidilla murciana
III Asturiana
IV Jota
V Nana
VI Cancion
VII Polo

Dymitr Szostakowicz – Pieśni hiszpańskie op. 100:
I Żegnaj, Granado
II Gwiazdeczki
III Pierwsze spotkanie
IV Ronda
V Czarnooka
VI Sen

Monika Litwin-Dyngosz – mezzosopran
Justyna Jakubowska – fortepian

Enrique Granados – Andaluza

Franciso Tarrega – Recuerdos de la Alhambra

Alberto Ginastera – Danzas argentinas:
I Danza del viejo boyero
II Danza de la moza donosa
III Danza del gaucho matrero

Justyna Jakubowska – fortepian

Monika Litwin-Dyngosz – mezzosopran
Urodzona w Koszalinie, gdzie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz rozpoczęła swą edukację artystyczną. Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (1997 r.), Wydziału Wokalno-Aktorskiego tejże uczelni (1999 r.) w klasie prof. Alicji Marczak Faberowej oraz Podyplomowych Studiów na kierunku Menager Kultury (Poznań 2000).
Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: G. Kahrego, F. Barbieri, H. Łazarską, J. Gadulankę, J. Monarchę oraz M. Fołtyn.
Od 1997 r. stale współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy .
W 1999 r. założyła Agencję Artystyczną Otello, specjalizującą się w organizacji koncertów muzyki wokalnej i instrumentalnej. Czynnie uczestniczy w wielu przedsięwzięciach agencyjnych.

Justyna Jakubowska
Urodzona w Augustowie. W wieku 6 lat rozpoczęła edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach pod kierunkiem Anny Borkowskiej. Następnie kontynuowała naukę gry na fortepianie w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy u prof. Marii Murawskiej. W 2011 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Marii Murawskiej i prof. Jerzego Godziszewskiego.
Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na licznych kursach i warsztatach pianistycznych pod okiem znanych i cenionych profesorów z Polski i Europy. Miała okazję brać udział w lekcjach tak wybitnych pianistów jak: Barbara Halska, Krzysztof Jabłoński, Marek Toporowski, Joanna Brzezińska-Maurer, Maria Claude-Werchowska, Dang Thai Son, Robert McDonald, Eteri Andjaparidze, Ilja Scheps, Mikhail Voskresensky i Pietro De Maria.
Koncertowała jako solistka i kameralistka nie tylko w Polsce, ale też we Włoszech – Rimini, Rovigo, Barletta (2011 – 2012 r.), USA – Miami, Fort Lauderdale, Orlando (2009 r.) oraz w Szwajcarii – Genewa (2003 r.).
Jest laureatką II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Anemos” w Rzymie (2010 r.)
Od marca do czerwca 2011 r. brała również udział w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus w uczelni partnerskiej Conservatorio di Musica „Francesco Venezze” w Rovigo (Włochy).
W sierpniu 2011 r. uczestniczyła w kursie „Paderewski Piano Academy”, którego zwieńczeniem było wykonanie koncertu z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Anny Mróz.

Wstęp – 10 zł