04.05.2014

CLXXVII Koncert Pałacowy

2014-05-04 o godzinie 17:00
Sala Rotundowa

W programie:

Thomas Luis de Victoria – „Duo Seraphim”
Maurice Durufle – “Tota pulchra es Maria”
Marek Jasiński – “Preludium i fughetta”
Kimber Bex – „Ave Maria”
Andrzej Koszewski – “Zdrowaś Królewno Wyborna”
Paweł Łukaszewski – „Laetentur coeli”
Szymon Godziemba-Trytek – „Mała suita kaszubska”

Żeński zespół wokalny „SIGMA”

przerwa

Karol Kurpiński – aria Nikity z I aktu opery „ZAMEK NA CZORSZTYNIE”
Karol Kurpiński – śpiewka Nikity z opery „ZAMEK NA CZORSZTYNIE ”
Mieczysław Karłowicz – „Mów do mnie jeszcze ”
Mieczysław Karłowicz – „Z nową wiosną”
Wolfgang Amadeusz Mozart – „Madamina il catalogo e questo” aria z opery Don Giovanni
Stanisław Moniuszko – ” Dziad i Baba ”
Henryk Czyż – „Nieboszczyk Jim”

Radosław Góra (baryton)
Agata Sribniak (fortepian)

Agata Sribniak jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I I II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie fortepianu Małgorzaty Krzemińskiej-Sribniak. Od roku 2010 jest studentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Wiesławy Ronowskiej i as. Pawła Wakarecego. Laureatka konkursów ogólnopolskich, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu, Uczelnianego Pianistycznego Konkursu im. C. Debussy’ego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Wojciecha Świtałę, Alberto Nosé, Mikhaila Voskresensky’ego. Od roku 2012 studiuje także dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie ad. dr. Wojciecha Michniewskiego.

Radosław Góra jest absolwentem Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach. Od roku 2011 studiuje na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dyrygentury chóralnej ad. dr Grażyny Wolter-Kaźmierczak. Śpiewu uczy się pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szydzisza. Laureat II miejsca (I nagrody nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. G. Perottiego w Ueckermunde (Niemcy). Jest członkiem Chóru Kameralnego AM w Bydgoszczy, z którym wykonywał utwory na głos solowy z towarzyszeniem chóru w Chicago (USA), Missouli (USA) i w Bydgoszczy. Uczestniczył w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Adama Klocka, prof. Olgę Burovą (Rosja) i prof. Gila Estradę (Ekwador).

Żeński zespół wokalny „SIGMA” to grupa składająca się z 9 studentek Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Inicjatywa powstania formacji narodziła się w październiku 2012 r., w odpowiedzi na potrzebę wspólnego muzykowania. Od października 2013 roku zespół działa przy Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Dyrygentem jest Magdalena Filipska.
Nagrody:
• Grand Prix VII Chełmińskich Międzynarodowych Spotkań Chóralnych im. G.G Gorczyckiego (31 V – 2 VI 2013)
• I nagroda w kategorii zespołów kameralnych – XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. St. Ormińskiego w Rumi (26 X 2013)
• Nagroda za najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim –
XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. St. Ormińskiego
w Rumi (26 X 2013)
• I miejsce – II Ogólnopolski Konkurs Chórów im. Św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim (16 XI 2013).

Wstęp – 10 zł