31.07.2013

FANTASTYCZNE WAKACJE

2013-07-31 o godzinie 08:00
Sala Rotundowa, Oranżeria Pałacowa

Fundacja Kultury Rozruch i Grupa Czarny Karzeł przy wsparciu instytucji kultury Pałac Lubostroń organizuje w dniach 31. 07 – 04 . 08. 2013 r. warsztaty filmowe
pn. FANTASTYCZNE WAKACJE.

FANTASTYCZNE WAKACJE to nazwa kreatywnych warsztatów, których głównym celem jest rozwijanie wyobraźni uczestników poprzez działania filmowe. Dlaczego filmowe? Ponieważ film jest dziedziną sztuki, która najbardziej przenosi nas w świat wyobraźni. Natomiast praca przy realizacji filmu (na planie filmowym) jest często niespełnionym marzeniem wielu osób. Nazwa warsztatów ma sprowokować uczestników do odpowiedzenia sobie na pytanie czym jest fantazja, czy każdy ma fantazję, jak jej używać, uruchomić, czy jest przydatna ale też czy można przeżyć FANTASTYCZNE WAKACJE nigdzie nie wyjeżdżając?

Chcemy pokazać, że fantazja może nas przenosić w różne miejsca, ale też zwrócić uwagę mieszkańców na ich lokalną historię. Miejsce warsztatów jest niezwykłe. Osiemnastowieczny pałac oraz stary park kryją wiele tajemnic i legend co silnie działa na wyobraźnię. Podczas warsztatów zamierzamy wykorzystać legendy i historie związane z pałacem jak i naturalną scenerię miejsca. Do projektu zapraszamy mieszkańców Lubostronia, regionu oraz wszystkie osoby zainteresowane kreatywnym sposobem życia.

Gościem specjalnym warsztatów będzie znakomity fotograf, operator, reżyser i scenarzysta filmowy BOGDAN DZIWORSKI.

Materiał, który zrealizujemy podczas warsztatów, będzie częścią jego najnowszego filmu „Plus minus”. Sceny, które przygotujemy będą sennymi wizjami głównego bohatera.

Film będzie opowieścią o starości, poetyce tańca w Tibilisi i Batumi, o kulcie Stalina, który jest kochany w Gruzji, gruzińskiej tradycji wygłaszania przemówień i picia wódki. Premiera ma się odbyć w Kino Center „Arsenal” w Berlinie.

Zapisy: fundacjarozruch@gmail.com

Zapraszamy serdecznie!!!