11.05.2013

Wystawa malarstwa Renaty Uzarskiej-Bielawskiej

2013-05-11 o godzinie 17:00
Zespół pałacowo - parkowy w Lubostroniu

Wystawa bedzie czynna do 06 czerwca 2013 roku.
Wernisaż uświetni występ Zespołu Tańca Współczesnego Arabesque’a z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy pod kierownictwem Beaty Rewolińskiej.
Twórczość Renaty Bielawskiej od początku jest niezwykle ekspesyjna, autentyczna i oryginalna i zawsze jest inspirowana osobistymi przeżyciami i przemyśleniami.
Jej malarstwo, jak pisze Piotr Siemaszko, jest niezwykle interesujące nie tylko ze względów plastycznych, lecz również wartościowe jako przekaz prawd uniwersalnych; mówi o pozornej wartości dóbr materialnych, o przemijalności ludzkiej egzystencji, o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą świat współczesny, ale też o potędze sztuki zdolnej zaklinać czas.

Renata Uzarska -Bielawska – profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, urodziła się w Toruniu. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tytuł dr hab. uzyskała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk plastycznych w Gdańsku.
Już w czasie strudiów należała do grupy artystycznej Lege Artis i wystawiała swoje obrazy m.in. w Belgradzie i Sarajewie. Zaraz po studiach eksponowała swoje malarstwo w presiżowej Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Warszawie.
W swoim dorobku ma ponad 100 wystaw indywidualnych i zespołowych w kraju i za granicą.

Wstęp wolny!