CLI Koncert Pałacowy
Koncert w wykonaniu Zespołu „Suspirium Trio” w składzie: Cecylia Stanecka (wiolonczela), Natalia Koziarz (fortepian) i Piotr Szabat (skrzypce).
W programie:
Joseph Haydn – Piano Trio no 42 in E flat major Hob. XV/ 30
I Allegro moderato
II Andante con moto
III Presto
Franz Schubert – Piano Trio in E flat major , op. 100 , 1 część
I Allegro
Antonin Dvorak Piano Trio Nr. 4 op. 90 „Dumky”
I Lento maestoso
II Poco adagio
III Andante
IV Andante moderato
V Allegro
VI Lento maestoso
„Suspirium Trio”
W ciągu ostatnich 5-ciu lat, kiedy to spotkali się po raz pierwszy, ich muzyczne ścieżki krzyżowały się niespodziewanie wiele razy. Gdziekolwiek podróżowali, czy to przez ich rodzimy kraj – Polskę, czy też podróżując po całej Europie, zawsze znajdowali siebie nawzajem i muzykowali razem w różnych formacjach.
Kiedy we wrześniu 2011 roku spotkali się ponownie w Szwajcarii, postanowili założyć razem grupę o której zawsze marzyli: trio fortepianowe.
Chociaż „Suspirium Trio” właśnie rozpoczęło swoją muzyczną karierę, długoterminowy związek pomiędzy tą trójką przynosi w rezultacie niesamowitą jakość muzyczną. Ich repertuar stanowią dzieła od wczesnego klasycyzmu aż do muzyki współczesnej.
Muzyczna pasja, którą dzielą, a także ich miłość do muzyki kameralnej owocują
w niesamowite emocje i satysfakcję z każdej nutu, którą grają.
Cecylia Stanecka, urodzona w roku 1988 w Bydgoszczy. Grę na wiolonczeli rozpoczęła w 7 roku życia w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy.
Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich, podczas których miała okazję pracować z wybitnymi profesorami wiolonczeli m. In. Juliusem Bergerem, Umberto Clerici, Arto Norasem, Ivanem Monighetti, Kazimierzem Michalikiem, Romanem Jabłońskim, Andrzejem Bauerem, czy Tomaszem Strahlem.
Wystąpiła z licznymi koncertami, zarówno w kraju jak i za granicą. Spośród nich należy wymienić przede wszystkim Koncert Specjalny podczas 26 Zamojskich Dni Muzyki oraz koncert symfoniczny z Filharmonią Zielonogórską podczas XVIII Festiwalu Smyczkowego, występy z Przemyską Orkiestrą Kameralną, Capellą Bydgostiensis oraz koncerty kameralne w Genewie, Metz, Tuluzie, Paryżu, Zurichu, Bernie i innych miastach.
W maju 2005 roku uzyskała II Nagrodę podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelo – wego im. L. Boccheriniego w Zamościu. W kwietniu 2006 roku została Finalistką Międzyna – rodowego Konkursu Wiolonczelowego w Liezen (Austria) oraz zdobyła Nagrodę Główną podczas III Wiosennych Konfrontacji Zespołów Kameralnych w Inowrocławiu. W 2007 roku uczestniczyła także w Ogólnopolskim Konkursie im. Dezyderiusza Danczowskiego w Pozna – niu. W lipcu 2011 roku otrzymała nagrodę specjalną podczas konkursu Anreas Stein Wettbewerb w Augsburgu (Niemcy). W tym samym roku wystąpiła podczas Międzynarodowego Kongresu Rektorów w Warszawie. W kwietniu tego roku zdobyła I Nagrodę z wyróżnieniem i wieloma nagrodami dodatkowymi podczas Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczelowego w Warszawie.
Za swe osiągnięcia została uhonorowana Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego – 2005/2006 oraz Stypendium Prezesa Rady Ministrów –2005/2006.
Studiowała na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Tomasza Strahla oraz Hochschule fur Musik w Augsburgu w klasie prof. Juliusa Bergera. Obecnie jest studentką Master of Performance w Hochschule der Kunste Bern w Szwajcarii w klasie prof. Louise Hopkins.
Natalia Koziarz urodzila sie w 1986 w Myslowicach(Polska). Rozpoczela swoją edukację muzyczną w wieku 6 lat w szkole Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz w Jaworznie. Zanim rozpoczela studia na Akademi Muzycznej w Krakowie, ukonczyla z wyroznieniem Liceum Muzyczne F. Chopina w Krakowie. Po 3 latach studiow w klasie Prof. A. Pikula i Prof. M. Kedry w 2008 roku rozpoczela studia w Hochschule der Künste Bern (Szwajcaria) w klasie Prof. Tomasz Herbut i Prof. Pierre Sublet. Aktualnie kontynuuje swoja edukacje w Zuercher Hochschule der Künste (Szwajcaria) w klasie Prof. Eckarta Heiligersa.
Uczestniczyla w wielu narodowych i miedzynarodowych konkursach, zarowno solowych , jak i kameralnych .
W 2004 otrzymala 1sza nagrode na Ogolnopolskim Konkursie ” Muzyka XX Wieku” organizowanego przez Mikolaja Goreckiego. Otrzymala 2ga nagrode na “Pro Piano” International Competition w Bukareszcie, Rumunia w 2007 oraz nagrode”Bravissimo” Polskiego Instytutu w Sztokholmie na “XI Miedzynarodowym Konkursie Muzyki Wspolczesnej ” w Krakowie. Byla finalistka „VIII Ogolnopolskiego Konkursu Muzyki Wspolczesnje dla Mlodych Wykonawcow” w Warszawie w 2009 roku.
W 2007 roku z pianista Danielem Brylewskim zalozyla zespol Briliantpianato Piano Duo, z ktorym w 2008 roku otrzymali 1sza nagrode oraz specjalna nagrode Polskiego Instytutu w Bratyslawie na ” XII Miedzynarodowym Konkursie Wspolczesnej Muzyki Kameralnej ” w Krakowie.
Młoda artystka koncertowała w wielu krajach Europy, takich jak: Szwajcaria, Niemcy, Francja, Szwecja, Slowacja i Polska.
Uczestniczyla w wielu kursach mistrzowskich u takich Profesorow jak: Florent Boffard, Roger Muraro, Martin Joste, Szabolcs Esztenyi and Bogusław Julian Schaeffer.
Piotr Szabat urodził się w 1985 roku w Rzeszowie (Polska). Rozpoczął swoją edukację muzyczną w wieku 7 lat w Szkole Muzycznej 1-ego stopnia im. F. Chopina w Rzeszowie w klasie Dolores Sendłak – Zielińskiej. W 2004 roku Szabat ukończył z wyróżnieniem Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie w klasie skrzypiec Oresta Telwach. Pięć lat później kończy klasę skrzypiec z wyróżnieniem, i dostaje tytuł magistra sztuki oraz pedagogiki muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Krzysztofa Jakowicza. Następnie był studentem kursu Master in Specialized Music Performance w Hochschule der Kunste Bern (Szwajcaria) w klasie skrzypiec prof. Bartłomieja Nizioła.
Piotr Szabat jest posiadaczem następujących nagród, w 2003 roku został nagrodzony trzecim miejscem jako członek „Da capo” Quartett (Paulina Różańska, Piotr Szabat, Katarzyna Bieniasz, Paweł Pokrywka) w ogólnopolskim konkursie dla młodych muzyków w Jaśle (Polska) w 2003 roku. Rok później dostaje trzeci wynik punktów na makroregionalnych przesłuchaniach klas skrzypiec i altówki w Krakowie (Polska). Po ukończeniu Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie w 2010 Szabat uczestniczył z „Loco Trio” (Piotr Szabat, Jan Stokłosa, Aleksandra Soboń) w XIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (Polska), gdzie zajęli drugie miejsce. Piotr jest również finalistą konkursu Rhan Kulturfonds w Zurychu (Szwajcaria) 2010, oraz otrzymał tytuł „osobliwości muzycznej” na II Międzynarodowym Przeglądzie Muzycznym „Master Class” w Pile (Polska) w 2010 roku.
Szabat doskonalił swoje umiejętności w wielu kursach mistrzowskich u takich artystów jak : Walentyna Jakubowska, Marieke Kesser, Ariane Mathaus, Janusz Kucharski, Igor Frołow, Maria Szwajger – Kułakowska, Konstanty Andrzej Kulka, Jakub Jakubowicz, Stefan Kamasa, Bartłomiej Nizioł.
Piotr wykonywał również nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji.
Grał w takich salach koncertowych jak: Sala Koncertowa Filharmonii Rzeszowskiej (Polska), Sala Kameralna Filharmonii Narodowej w Warszawie (Polska), Seul Arts Center (Korea Południowa) Paul Klee Zentrum (Szwajcaria)
i wiele innych.
Młody artysta koncertował w takich krajach jak : Polska, Rosja, Niemcy, Francja, Grecja, Słowacja, Portugalia, Belgia, Szwajcaria, Włochy, Korea Południowa i Chiny.
Piotr Szabat był posiadaczem prestiżowego Stypendium Rządu Szwajcarskiego ESKAS.
Wstęp – 5 zł