13.11.2011

Koncert charytatywny na rzecz Marcelka Kuźniaka

2011-11-13 o godzinie 17:00
Sala Rotundowa

Wystąpi Zespół Solistów LUMEN VOCALE z Poznania.

W czasie koncertu przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy oraz sprzedaż ofiarowanych przedmiotów, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na operację ratującą życie Marcelka.

Przedmioty na sprzedaż ofiarowali:
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Pan Piotr Całbecki (pióro Marszałka; obraz Torunia wykonany pastelem suchym; Książka „Skarby Kujaw i Pomorza”)
Pani Edyta Macieja-Morzuch (zdjęcie z autografem mistrza świata w skoku o tyczce Pawła Wojciechowskiego)
Pani Barbara Masztalerz (własnoręcznie robiony obraz wykonany haftem krzyżykowym)
Pani Renata Żuchowska (dwie własnoręcznie robione prace olejowe, werniksowane, sygnowane)
Pan Marek Koziński ( własnoręcznie wykonany obraz „Róże wg Olgi Boznańskiej”)
Pracownia rzeźby przy ŻDK – prace ofiarowane przez Pana Eugeniusza Izdebskiego („Czapla” – wykonawca Maciej Zagniński; „Aniołek z warkoczami”; „Kot”; „Kwiatek”)
Pani Hanna Czajkowska (obraz; 2 szklane butelki z malowanymi aniołami; 2 skórzane wielbłądy; anioł z drewna)
Pani Alicja Wodyńska (malunek na szkle wykonany w pracowni Grażyny Jarmużkiewicz; płyty z autografami wykonawców Grażyny Łobaszewskiej, Tercet Egzotyczny, Boogi Boys, Zespołu Krzak; 8 rzeźb twarzy głów wykonane w pracowni rzeźby przy ŻDK)
Pan Zbyszko Piwoński (rysunek przedstawiający dzieci w świetle i dzieci w cieniu)
Pan Krzysztof Wilk (własnoręcznie wykonany obraz – olejowy)
Pan Ryszard Kala (własnoręcznie malowany ograz na płótnie, praca olejowa)
Rodzice Marcelka (zdjęcie z autografem Szymona Kołeckiego srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008 oraz w Sydney 2000r.; malunek na szkle wykonany w pracowni Grażyny Jarmużkiewicz „Strach na wróble”)

Bilet wstępu na koncert to 10 zł; całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na operację Marcelka.

Pozwolenie na zbiórkę publiczną: Decyzja Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego GM-P.622.7.2011 z dnia 31 października 2011 roku.

Zespół Solistów LUMEN VOCALE to grupa młodych ludzi od dawna zakochana w śpiewie a cappella. Umiejętności i pasję rozwijali w najlepszych poznańskich chórach (śpiewających m. in. pod dyrekcją Magdaleny Wdowickiej – Mackiewicz, Jacka Sykulskiego, Krzysztofa Szydzisza, czy Bartosza Michałowskiego). Duże doświadczenie w przeróżnych stylach muzycznych umożliwia im zmierzenie się zarówno z muzyką dawną jak i szukanie ciekawych pomysłów brzmieniowych we współczesnych kompozycjach. W swoim repertuarze mają także chóralne opracowania muzyki rozrywkowej.

Ten młody, aczkolwiek prężnie rozwijający się oktet zgromadziła pod swoimi skrzydłami Marianna Majchrzak, laureatka II nagrody w XIII Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu, a obecnie wykładowca na poznańskiej Akademii Muzycznej.
Oprócz profesjonalnej oprawy muzycznej rozmaitych uroczystości, zespół stawia przed sobą przeróżne muzyczne wyzwania. Soliści dokonali już pierwszych nagrań, których można posłuchać na stronie www.lumenvocale.pl, a niedawno zostali zakwalifikowani do konkursu chóralnego Cantio Lodziensis, który odbędzie się 19 listopada 2011 roku w Łodzi.
Skład zespołu tworzą:
Soprany: Joanna Lewicka i Julita Mańczak
Alty: Paulina Bierwagen i Marianna Majchrzak (dyrygent)
Tenory: Dominik Budziński i Andrzej Lewicki
Basy: Adam Kutny i Witold Lewicki

POMÓC MALCELKOWI MOŻNA, również dokonując wpłaty na rachunek:
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis, 20-701 Lublin, ul. Nałęczowska 24
Fortis Bank O/Lublin nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 koniecznie z dopiskiem „Marcel Kuźniak”
—————————————————————————————————-Dla wpłat zagranicznych
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

PROŚBA O POMOC DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI,
DLA KTÓRYCH ŻYCIE MARCELKA NIE JEST OBOJĘTNE
Izabella Kuźniak (Wodyńska) i Dawid Kuźniak
ul. Browarowa 1/12, 88-400 Żnin
tel. 723 159 678

MARCELEK nasz kochany młodszy synek musi przejść jeszcze jedną operację ratującą życie (na otwartym sercu).

Jesteśmy rodzicami dwójki cudownych chłopców, 8 letniego Kacperka i 2 letniego Marcelka.
Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc w zbiórce pieniążków na operację ratująca życie Marcelka. Operacja została zaplanowana na 7 grudnia 2011 roku w Monachium. Przeciwskazań do odbycia operacji nie ma żadnych pod warunkiem, że Marcelek będzie zdrowy i uda się zebrać kwotę w wysokości 20.152 EURO.
Po ostatnich badaniach kontrolnych, na które jeździmy raz w miesiącu lekarz prowadzący doktor Michał Kołodziejczak z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy widząc spadające wyniki natlenowania krwi oraz bardziej widoczną sinicę stwierdził że wyznaczony termin operacji jest jak najbardziej właściwy.
Na koncie Fundacji Cor Infantis z Lublina, której Marcelek jest podopiecznym udało zgromadzić się od darczyńców 50.965,17 PLN; Fundacji Polsat, która zadeklarowała pomoc w wysokości 10.000 PLN; Fundacji Dobroczynności ATLAS która przyznała na dofinansowanie do operacji 4.900 PLN oraz Polish Gift of Life, która przyznała dotację w wysokości 1.000 USD; potrzebna kwota zmniejszyła się, ale wciąż jest potrzebne 19.000 PLN.

Poniżej przedstawiliśmy opis, dlaczego konieczna jest jeszcze jedna operacja.

MARCELEK urodził się 6 sierpnia 2009 roku w ICZM w Łodzi; z prawostronnym położeniem serca (dekstokardia), wrodzoną, złożoną, siniczą wadę serca pod postacią zarośnięcia zastawki tętnicy płucnej, współistniejącego z przełożeniem głównych pni tętniczych, ubytkiem międzykomorowy i międzyprzedsionkowy oraz ze stwierdzonym dodatkowo w Niemczech CRISS-CROSS-HEART.

Po narodzinach Marcelek przebywał w Klinice Neonatologii. Z powodu przewodozależnej wady serca włączono maleństwu wlew z Prostinu – leku, który nie dopuszcza do zamknięcia przewodu Botala (u zdrowego dziecka przewód Botala zanika maksymalnie w ciągu kilku dni, u Marcelka jego zanik spowodowałby śmierć). Nasz synek został przeniesiony do Kliniki Kardiologii, gdzie w 14 dobie miał zostać poddany operacji pod postacią prawostronnego zespolenia systemowo-płucnego. Niestety dzień przed zaplanowanym zabiegiem o godz. 23:30 pielęgniarka oznajmiła nam, że nasze maleństwo nie zostanie poddane operacji, powodem był brak krwi (pół litra) grupy A RH+.
Wiedząc, że podawanie dłużej niż 14 dni leku jaki otrzymywał Marcelek wiąże się ze skutkami ubocznymi a nawet śmiercią, zaczęliśmy działać na własna rękę. Dzięki Radiu Planeta Łódź, osobom postronnym, znajomym, rodzinie udało się szybko zgromadzić dużą ilość krwi, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. W 15 dobie swojego życia nasze kochane maleństwo trafiło na blok operacyjny. Operacja trwała trzy godziny, po ich upływie wyszedł Profesor Jacek Moll i poinformował nas, że nasz synek jest silny i operacja się powiodła. Po 23 dniowym pobycie w szpitalu Marcelek został wypisany do domu z zaleceniami przyjmowania leków, robienia bilansu domowego, mierzenia saturacji i wizyt kontrolnych. Podczas pobytu Marcelka w szpitalu ICZMP w Łodzi powiedziano nam, że czekają go jeszcze operacje: lewostronne zespolenie systemowo-płucne oraz operacja na otwartym sercu pod postacią przełożenia wielkich naczyń.

Znając realia polskiej służby zdrowia oraz doświadczeni przykrymi okolicznościami w ICZMP w Łodzi, skontaktowaliśmy się z kardiochirurgiem
o światowej renomie Profesorem Edwardem Malcem, dyrektorem Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersytetu Ludwiga Maximilliana w Monachium. Podczas konsultacji Profesor powiedział nam, że istnieje możliwość wykonania całkowitej korekty wady serca około 1 roku życia Marcelka. Dzięki pomocy wielu ludzi udało nam się zebrać kwotę w wysokości 20.060 euro i mogliśmy udać się z Marcelkiem do Monachium na operację ratującą życie (na otwartym sercu).

Na dwa dni przed zaplanowaną operacją na dzień 14 października 2010 roku
w Klinice w Niemczach przeprowadzono wiele badań w tym cewnikowanie serca, okazało się, że Marcelek ma dużo bardziej skomplikowaną wadę serca niż zdiagnozowano to w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Stwierdzono dodatkowo, Criss-Cross-Heart. Spowodowało to całkowitą zmianę sposobu przeprowadzenia operacji. Zamiast całkowitej korekcji wady, prof. Edward Malec zdecydował, że bezpieczniejsze dla Marcelka będzie stworzenie serca jednokomorowego, a to wiąże się z jeszcze jedną operacją przeprowadzoną pomiędzy drugim, a trzecim rokiem życia.

Marcelek szczęśliwie przeszedł operację ratującą życie w Monachium dzięki wybitnemu kardiochirurgowi Profesorowi Edwardowi Malcowi i jego wyspecjalizowanej kadrze, nowoczesnemu sprzętowi oraz niezbędnej pomocy ludzi dobrej woli, którzy nie pozostali obojętni na los Marcelka.
Pomimo tak wielkich przejść w swoim życiu Marcelek czuje się dobrze, śmieje się, mówi, biega, ale też płacze jak każde dziecko, żeby dalej tak było Marcelek musi przejść jeszcze jedną operację ratującą życie – na otwartym sercu.

JUŻ RAZ PODAROWANO MARCELKOWI DALSZE ŻYCIE, POZWÓLMY, ŻEBY DALEJ MÓGŁ SIĘ NIM CIESZYĆ.
—————————————————————————————————Aby przeznaczyć 1% płaconego podatku dochodowego na operację Marcelka prosimy w zeznaniu podatkowym PIT wpisać:
1% OPP: MARCELEK KUŹNIAK,
Nazwa OPP: Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis, Numer KRS: 0000290273

strona internetowa: www.corinfantis.org/index.php?text=344
oraz strona internetowa przed operacją w Monachium (rok 2010) www.corinfantis.org/index.php?text=295
—————————————————————————————————-

Wszystkim dla których los Marcelka nie jest obojętny
serdecznie dziękujemy
Rodzice Marcelka ze Żnina Izabella i Dawid Kuźniak

Żnin, 2011r.

ADRES KLINIKII W MONACHIUM W KTÓREJ MA ZOSTAĆ PRZEPROWADZONA OPERACJA
Profesor Edward Malec, M.D. Director of the Pediatric Heart Surgery
Klinikum der Universität München Herzchirurgische Klinik und Poliklinik
Marchioninistr. 15 D- 81377 München
Telefon +49 (0)89 7095-3946 Telefax +49 (0) 89 7095 – 6945 www.klinikum.uni-muenchen.de
—————————————————————————————————-Telewizja Polska INFO – zbliżenia (reportaż o Marcelku)http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/zblizenia/wideo/2305-g-1830/4553752
(godzina 18:47) tel. (52) 375 75 50

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis, ul. Nałęczowska 24 , 2
0-701 Lublin
tel./fax: (81) 533-73-55 , tel. 665-089-541; Michał Pytys – prezes fundacji telefon 605 140 507,
Edyta Paradzińska – wiceprezes telefon 603 867 422