20.11.2011

CXLIII Koncert Pałacowy

2011-11-20 o godzinie 17:00
Sala Rotundowa

Koncert w wykonaniu Joanny Krempeć – Kaczor (kontrabas) i Filipa Maciborskiego (fortepian).

W programie:

Henry Eccles – Sonata g-moll
Giovanni Bottesini – Elegia D-dur
Joanna Krempeć-Kaczor, kontrabas
Filip Maciborski, fortepian

Claude Debussy – 3 Preludia
Filip Maciborski, fortepian

Claude Debussy – Dźwięki i wonie krążą w wieczornym powietrzu
Claude Debussy – Zatopiona katedra
Claude Debussy – Taniec Puka
Hans Fryba – Gawot I i II z Suity w dawnym stylu na kontrabas solo
Joanna Krempeć-Kaczor, kontrabas

Giovanni Bottesini – Capriccio di bravura

Joanna Krempeć-Kaczor urodziła się w Inowrocławiu. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku siedmiu lat, a od dwunastego roku życia gra na kontrabasie. Jest laureatką kilku nagród krajowych konkursów muzycznych (Gdańsk, Elbląg) oraz finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasistów im. A.B. Ciechańskiego w Poznaniu (1992). Zdobyła również I nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym im. F. Gregory w Kromĕriž (Czechy). Występowała m.in. na Festiwalu Tydzień Talentów w Tarnowie, Galowym Koncercie Roku
w Warszawie dedykowanym W. Lutosławskiemu oraz V Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, zdobywając wyróżnienie w kategorii duetów. Współpracowała także z Kwartetem Wilanów. W roku 1996 otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Wielokrotnie występowała
w różnych miastach Polski oraz poza jej granicami, prezentując koncerty solowe
i utwory z zakresu muzyki kameralnej.
Joanna Krempeć-Kaczor jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w której obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Jest również muzykiem-solistą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej.

Filip Maciborski – pianista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (2008). Kształcił się u znakomitych profesorów pianistów: Jerzego Sulikowskiego, Joanny Czapińskiej-Wróblewskiej, Marcina Sikorskiego, Ewy Pobłockiej. Uczestnik wielu konkursów oraz kursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich w Dusznikach Zdroju, Międzynarodowego Forum Pianistycznego w Sanoku (wyróżnienie), Kursów „Kreatywność pianisty w grze kameralnej” w Warszawie.
Obecnie skupia się na wykonywaniu muzyki kameralnej oraz pracy pedagogicznej. Pracuje jako pianista/akompaniator w ZSM im. F. Chopina w Pile. Jest także wykładowcą AM w Bydgoszczy. Współpracuje z wybitnymi pedagogami w klasach skrzypiec, waltorni oraz śpiewu.

Wstęp – 5 zł