16.01.2011

CXXXII Koncert Pałacowy

2011-01-16 o godzinie 17:00
Sala Rotundowa

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru im. Jana Pawła II z Szubina pod kierownictwem prof. dr hab. Elżbiety Szubertowskiej.

Chór im. Jana Pawła II został założony w styczniu 1979 roku przez ks. Józefa Jędrusika przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie.
Od grudnia 1981r Chór prowadzi dr hab. Elżbieta Szubertowska, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w Instytucie Edukacji Muzycznej.
W ciągu 31-letniego okresu działalności występował w kraju i za granicą
( w Holandii, Austrii, Włoszech). Niezwykłym wydarzeniem dla chórzystów była w 1990r prywatna audiencja w Castel Gandolfo oraz msza św. celebrowana przez papieża Jana Pawła II, którą chór uświetnił swoim śpiewem.
Chór opanował około dwustu pięknych pieśni różnego typu wykonywanych
w języku ojczystym oraz łacińskim, włoskim, angielskim i holenderskim. Są wśród nich utwory religijne, w tym bogaty repertuar kolęd, a także pieśni artystyczne wybitnych kompozytorów polskich i zagranicznych.
Zespół może się poszczycić wydaniem 2 płyt. Pierwsza wydana w marcu 2005 roku zawiera 13 polskich kolęd. Druga, wydana w październiku 2009 roku z okazji jubileuszu 30-lecia powstania zespołu, nosi tytuł \”Pieśni bliskie sercu\”. Zawiera ona 15 utworów różnych gatunków autorstwa polskich poetów i kompozytorów.
Chór im. Jana Pawła jest wielopokoleniową rodziną skupiającą młodzież licealną, studiującą, osoby pracujące zawodowo a także osoby w kwiecie wieku. Od stycznia 2008 roku działa przy Szubińskim Domu Kultury. W bieżącym roku chór koncertował w Norwegii i na południu Polski realizując projekt \”Pieśni bliskie sercu\”.
Stało się już tradycją, że w styczniową niedzielę, w tym pięknym miejscu dzielimy się z Państwem przeżyciami, jakich sami doznajemy podczas śpiewania kolęd.
Podczas tego koncertu zamierzamy wykonać te utwory, które naszym zdaniem są najpiękniejsze, chętnie przez nas wykonywane i lubiane przez publiczność.

Wstęp – 5 zł