09.09.2010

Koncert Nadzwyczajny

2010-09-09 o godzinie 18:00
Oranżeria Pałacowa

Koncert plenerowy Młodziezowej Orkiestry Symfonicznej Konserwatorium Muzycznego im. P. Sarasate w Pampelunie.

Orkiestra Symfoniczna Konserwatorium w Pampelunie powstała na przełomie 2004/2005 roku, gdy następuje podział na średni i wyższy stopień nauczania,
a także związane z tym okoliczności zmiany siedziby do Pałacu Ezpeleta, znajdującego się w samym sercu pampeluńskiej Starówki.
Skład Orkiestry, zmienny już z samej swej natury, tworzą uczniowie Konserwatorium z różnych specjalności, których wybiera dyrygent Orkiestry
w zależności od repertuaru oraz reprezentowanego poziomu akademickiego.
Wśród wielu zadań Orkiestry na czoło wysuwa się formacja uczniów ją tworzących, przygotowując ich do wyższych studiów i w ostatecznej perspektywie do przyszłej, zawodowej pracy w danej specjalności muzycznej.
Inauguracyjny koncert Orkiestry Konserwatorium miał miejsce 25 marca 2005 roku w kościele św. Mikołaja w Pampelunie, podczas którego młodzi muzycy wykonali Stabat Mater Pergolesi wraz z Chórem Konserwatorium, przy licznie przybyłych przedstawicielach środowiska muzycznego oraz władz miasta i regionu.
Od 2005 roku Orkiestra nieustannie koncertuje w wiele miastach Nawarry (Noain, Burlada, Lodosa, Tudela, San Adrian) oraz w wielu szkołach i instytucjach publicznych, wykonując utwory od okresu klasycznego aż po XX wiek.
Aktualnie Orkiestrę tworzy blisko 60 uczniów, pogrupowanych wokół tradycyjnych rodzin instrumentalnych tworzących orkiestrę symfoniczną. Dyrygentem Orkiestry jest jeden z profesorów Konserwatorium, Koldo Pastor.

W programie:
PLAYERA, MALAGUENA, MIRAMAR – Arr. K. Pastor – P. Sarasate
LA GRUTA DE FINGAL (LAS HEBRIDAS) – F. Mendelssohn
DANZAS ANTIGUAS PARA LAUD – O. Respighi

*********************************************************

HIRU EUSKALHERRIKO DOINUAK – Donostia – Pastor
EL SOMBRERO DE TRES PICOS (seleccion) – M. De Falla

Wstęp wolny!