08.05.2009

CIV Koncert Pałacowy

2009-05-08 o godzinie 19:00

Koncert barda syberyjskiego Evgena Malinovskiyego.

W programie:
1. Muzyka i słowa Włodzimierz Wysocki

o Moskwa – Odessa
o Pieśń o przyjacielu
o Co zdarzyło się w Afryce
o Ten kto był z nią przede mną
o Katarzyna
o Moja cygańska
o Ot, i rozeszły się drogi…
o Łaźnia
o Konie narowiste
o Bal-maskarada

2. Muzyka i słowa Bułat Okudżawa

o Pieśń gruzińska
o Piosenka o baloniku
o Piosenka o papierowym żołnierzyku
o Wańka Morozow
o Modlitwa

3. Muzyka i słowa Aleksander Rozenbaum

o Głuszce
o Wieczorynka u Belli
o Gop stop
o Dorożkarz
o Polowanie na kaczki

Evgen Malinovskiy, od 1992 roku mieszkaniec Polski, urodził się w Biełowie, na Syberii. Tradycje muzyczne wyniósł z domu rodzinnego, ukończył Kiemierowską Państwową Wyższą Szkołę Sztuk i Kultury, z wykształcenia jest dyrygentem orkiestry estradowej. Obecnie także student 4-go roku Wydziału Aktorskiego WSKiMS im. J. Giedroycia
w Warszawie. Aktor, muzyk i wykonawca piosenki aktorskiej. Zarówno w Rosji jak
i w Polsce uczestniczył w wielu projektach muzycznych jako gitarzysta basowy,
m.in.: współtwórca i basista zespołu rockowego Hippocampus (1994-2000), w okresie 1997-2001 wielokrotnie współpracował w realizacji projektów zespołu Zdobywcy Pewnych Oskarów, w latach 2002-2003 gitarzysta basowy w projekcie „Sapo” Krzysztofa Wałeckiego, współpracował z kanadyjskim gitarzystą i wokalistą bluesowym polskiego pochodzenia Lesterem Kidsonem.
Ma na swoim koncie role w wielu polskich produkcjach filmowych, m. in.: „Ekstradycja”; „Miasto prywatne”; „Na koniec świata”, „Boża podszewka”; „Na dobre i na złe”; „Szczur”; „Quo vadis”; „Plebania”; „Lokatorzy”; \”Fala zbrodni\”; „Pensjonat pod różą”, „Kryminalni”, „Bulionerzy”, „Odwróceni”.
25 stycznia 2007 Evgen Malinovskiy zadebiutował jako aktor teatralny na scenie teatru POLONIA, w reżyserowanym przez Rymwida Błaszczaka i Żannę Gierasimową spektaklu Raszyda Tuguszewa pt. ”Rajskie jabłka”.
JANUSZ R. KOWALCZYK w swojej recenzji na łamach „Rzeczpospolitej” z dnia 26-go stycznia 2007 napisał: …Niesamowita witalność, ekspresja przekazu i charakterystyczny chrapliwy baryton w głosie Jewgienija Malinowskiego sprawiają, że zapomina się, iż nie są to wykonania oryginalne. …niebywała łatwość w przechodzeniu od dialogów dośpiewu wzbudzają podziw i szacunek dla warsztatowej perfekcji rosyjskiej szkoły aktorstwa.
Z \”Rajskich jabłek\” w Polonii wychodzi się z satysfakcją obcowania ze sztuką, która nikogo nie pozostawia obojętnym.
Solowy, realizowany od września 2004, projekt Evgena pt. „Syberyjski bard zaprasza” obejmuje utwory Włodzimierza Wysockiego, Aleksandra Rozenbauma i Bułata Okudżawy.
Artysta śpiewa po rosyjsku i akompaniuje sobie na gitarze akustycznej. Komentarze
i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów.
W repertuarze znajdują się utwory żartobliwe, satyryczne, liryczne, sentymentalne
i nostalgiczne ale także głęboko dramatyczne, o dużym ładunku emocjonalnym, jak również piosenki o charakterze apaszowskim, niosące elementy folkloru ulicznego.
Błyskotliwość a także charyzma wykonawcy pozwalają na stworzenie znakomitej atmosfery podczas koncertów i nawiązanie bliskiego kontaktu z publicznością.
W październiku 2006. ukazała się pierwsza solowa płyta Evgena Malinovskiyego
pt. PROLOG. Krążek otwiera wzruszająca, ludowa piosenka „Do mamy” opatrzona tłumaczeniem wykonawcy. Znajduje się na nim 19 tytułów, wszystkie w aranżacji
i wykonaniu Evgena Malinovskiyego (gitara i wokal). PROLOG to zapowiedź czterech następnych płyt, poświęconych kolejno Wysockiemu, Okudżawie i Rozenbaumowi. Piąty krążek ma być, w zamyśle Evgena, niespodzianką, być może także dla niego samego.
Nagrań dokonano wiosną 2006. w gościnnym studio Dworku Białoprądnickiego w Krakowie. Patronat medialny objęła Redakcja Rosyjska Polskiego Radia Polonia. Wydawcą jest krakowska tylkomuzyka.pl.
Kontynuując program „Syberyjski Bard Zaprasza” artysta nagrał kolejną z zapowiedzianych płyt, która nosi tytuł „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”. Premiera odbyła się 2 grudnia br. w Klubie Traffic w Warszawie. Patronat medialny objęło Polskie Radio dla Zagranicy. Wydawcą jest krakowska tylkomuzyka.pl.

Wstęp – 5 zł
Impreza dofinansowana przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego.