07.06.2009

Z cyklu: \”Pamiętajcie o ogrodach\” – Lubostrońskie spotkania ze sztuką

2009-06-07 o godzinie 16:00
Zespół pałacowo - parkowy w Lubostroniu

Koncert kwintetu smyczkowego SPRING QUINTET.

W programie:
J. Strauss – Walc Nad pięknym modrym Dunajem
V. Monti Czardasz
F. Kreisler Liebeslied
J. Brahms Taniec węgierski
J. Strauss Neue pizzicato polka
L. Searle Evening shadows
J. Gade Jalousie

* * * *
E. John Sorry, semms to be a hardest word
ABBA Super trooper
ABBA Money, money, money
R. Charles Unchain my heart
R. Charles Hit the road Jack
The Beatles Yesterday
The Animals House of the rising sun
J. Bock Skrzypek na dachu

Spring Quintet istnieje od wiosny 2004 roku. Artystki są laureatkami konkursów muzyki intrumentalnej oraz kameralnej w Polsce i za granicą, absolwentkami Akademii Muzycznej
w Bydgoszczy, stypendystkami prywatnych fundacji i Ministerstwa Kultury i Sztuki. Artystki, na co dzień związane są z Filharmonią Pomorską, wzbogacają nowe kompozycje utworów. Prawie wszystkie utwory to własne aranżacje znane i mniej znane, sławnych kompozytorów.

Po koncercie zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Grupy \”FLESZ\”
z Szubina.
Narodziny Klubu Miłośników Fotografii FLESZ działającego przy Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie były dość przypadkowe, choć przebiegły szczęśliwie. Przyczyną było istniejące już zapotrzebowanie na tego typu formę aktywności twórczej.
W połowie maja 2000 roku z inicjatywy Mirosława Rzeszowskiego wówczas instruktora biblioteki dziś jej dyrektora odbyła się pierwsza edycja konkursu fotograficzno-plastycznego pt.: \”Wieś Pałucka\” adresowanego do dzieci i młodzieży. Plon konkursu w części plastycznej okazał się przeobfity. Gorzej było z częścią fotograficzną. Ratując sytuację organizator zaproponował wystawienie zdjęć koleżance Małgorzacie Staszak. Zachęcił też do pokazania fotografii swą córkę Ewę. W ten sposób wystawa pokonkursowa wzbogaciła się o swoisty aneks w postaci mini prezentacji fotograficznej przyrody Pałuk. Życzliwe przyjęcie ekspozycji zachęciło kol. Mirka do zaplanowania w murach biblioteki pierwszej wystawy fotograficznej. Jak czas pokazał jej uczestnicy stali się, zaczynem grupy nazwanej w 2003 r. Klubem Miłośników Fotografii \”Flesz\”. Wśród pierwszych osób wystawiających swe zdjęcia pod hasłem wspomnień z wakacji, we wrześniu 2000 r. znaleźli się m.in. Marek Nikodem, Mirosław Rzeszowski, Małgorzata Staszak, Dobrawa i Sławomira Wojtas oraz Henryk Wojtas i Andrzej Wrona.
Po sukcesie pierwszej pełnokrwistej wystawy zbiorowej przyszła kolej na wystawy indywidualne Andrzeja Wrony, Dobrawy Wojtas. Z czasem tempo ekspozycji ustaliło się do 6-7 wystaw rocznie. \”Flesz \” nie poprzestawał na ekspozycjach w Rejonowej Bibliotece Publicznej. Miłośnicy fotografii prezentowali swoje prace w Domu Kultury w Białych Błotach w 2002r., a rok później w galerii Zespołu pałacowego Lubostroń.
Grupa szybko powiększała swoje szeregi. W krótkim czasie doszli do niej Roman Jagodziński, Bogdan Adamczyk, Michał Bielecki, Krzysztof Chruściński, Lucyna Hunkier, Danuta Rzeszowska, Izabela Gorzycka, Marta Steinke. Kolejno do grypy przystępowali następni pasjonaci fotografowania: Beata Gorzycka, Witalis Małecki, Radek Kiliński, Małgorzata Junk wraz mężem Jarosławem, Krzysztof Szymczak. Wraz z grupą jednorazowo wystawiało też swoje zdjęcia kilka innych osób m.in. Justyna Ratajewska, Agata Jagodzińska, Natalia Szulc, Joanna Kucharska, Dariusz Giza.

Wstęp – 10 zł

Zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzicta Narodowego.