CIX Koncert Pałacowy
Koncert w wykonaniu Andrzeja Łęgowskiego (flet) i Joanny Balewskiej (klawesyn).
W programie:
Jaufré Rudel – Lanquan li jorn son lonc en mai (Pieśń o Miłości dalekiej)
Ryszard Lwie Serce – Ja nuls om pres (Pieśń więzienna)
Heinrich Ignaz Biber – Battalia a 10
Breve Regnum
Antonio de Cabezón – Tiento del Séptimo Tono
Valentin Bakfark – Czarna Krowa
Valentin Bakfark – Hajducki
William Shakespeare – Hamlet, Jak wam się podoba, Wieczór Trzech Króli
Claudio Monteverdi – Cruda Amarilli
_______________ przerwa _______________
Georg Friedrich Haendel – Largo z opery Kserkses
Georg Friedrich Haendel – Gigue z opery Almira
Michel de la Barré – Sarabanda L’Ainne
Francois Couperin – Allemande La Superbe ou la Forqueray
Michel Blavet – Aria L\’Henriette
Michel de la Barré – La Richelieu
Ludwik XIII – La Merlaison
Francois Couperin – Forlane
Henry Purcell – Rondeau z opery Abdelazar
Christoph Willibald Gluck – Scena na Polach Elizejskich
Jean-Philippe Rameau – Tamburyn
Andrzej Łęgowski jest wychowankiem Uczelni Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Henryka Bartnikowskiego. Z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy związany od początku jej istnienia. Współpracuje również z poznańską Akademią Muzyczną.
W dorobku artystycznym posiada szereg koncertów solowych i recitali. Bogaty repertuar tych koncertów obejmuje muzykę od baroku po współczesność.
Joanna Balewska naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Bydgoszczy. Tam też ukończyła Liceum Muzyczne im. A. Rubinsteina. Studia pianistyczne (dyplom w klasie prof. Andrzeja Tatarskiego) i klawesynowe (dyplom z wyróżnieniem w klasie ad. Marii Banaszkiewicz-Bryły) odbyła w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Swoje umiejętności kształciła również na wielu mistrzowskich kursach pianistycznych i kameralnych, pracując m.in. pod kierunkiem: Aleksieja Orłowieckiego, Andrzeja Jasińskiego, Czesława Stańczyka, Jadwigi Kaliszewskiej i Bartosza Bryły. Brała udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Gdańsku, Warszawie, Paryżu, Bydgoszczy, Łodzi, Zakopanem.
Obecnie pracuje jako pianistka i pedagog w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. oraz w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Często akompaniuje uczniom i studentom podczas konkursów (do tej pory m.in. w Bernie, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Kaliszu).
Szczególne miejsce w jej działalności zajmuje kameralistyka (zarówno z udziałem fortepianu, jak i klawesynu). Jako członek rozmaitych zespołów (począwszy od duetu po kwintet) koncertowała m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Colegium Rungego i Ratuszu w Poznaniu, Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, na Zamkach w Schwerin, Kórniku i Poznaniu.
Po koncercie zapraszamy na otwarcie wystawy prac Sławomiry Szkuta.
Sławomira Szkuta, urodzona w 1986 roku, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, aktualnie studentka IV roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalność projektowanie graficzne, czterokrotnie otrzymywała Stypendium Artystyczne Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wstęp – 5 zł.
Impreza dofinansowana przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego.