Z cyklu : \”Pamiętajcie o ogrodach\” – Lubostrońskie spotkania ze sztuką \”Wśród tylu spraw\”
Koncert Kwartetu Smyczkowego \”Arte Con Brio\”z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa.
W programie:
J.S. Bach Aria na strunie G
F. Schubert Marche militaire
A. Dvorak Humoreska
F. Chopin Życzenia
J. Richardy Harlekin polka
J. Strauss Pizzicato polka
J. Strauss Wiedeńska krew
F. Kreisler Radość miłości
F. Kreisler Smutek miłości
A. Villoldo El Choklo tango
L. Anderson Blue tango
M. Mores Cafetin de Buenos Aires
The Beatles Lady madonna
The Beatles Yesterday
G. Shearing Lullaby of birdland
Kwartet smyczkowy \”Arte Con Brio\” powstał jesienią 1999 roku.
Dotychczasowe osiągnięcia zespołu to występy na:
– Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Barokowej w Saint-Etienne (Francja)
– Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Pelplińskiej
– Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym \”Kostrinella\” w Kostrzynie
– Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Mikołajkach
– Festiwalu \”Zamojskie Dni Muzyki\”
– Bydgoskich Koncertach Muzyki Organowej i Kameralnej
– Gniewskich Spotkaniach Kameralnych
– Soleckich Wieczorach Organowych.
Zespól \”Arte Con Brio\” dał przeszło 200 koncertów kameralnych, w salach koncertowych, widowiskowych i kościołach w Polsce.
Kwartet \”Arte Con Brio\” cyklicznie koncertuje w pałacach w Brodnicy, Lubostroniu i Ostromecku.
\”Arte Con Brio\” wystąpił z koncertem muzyki polskiej w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zorganizowanym przez Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy.
\”Arte Con Brio\” brał udział w licznych prestiżowych imprezach okolicznościowych (także międzynarodowych) w charakterze zespołu towarzyszącego, m.in. współpracował z \”Poznańskimi Słowikami\”.
Od początku działalności, \”Arte Con Brio\” z powodzeniem wykonuje \”koncerty plenerowe\”, zajmuje się oprawą muzyczną ekskluzywnych imprez – m.in. bankietów, wernisaży, wystaw, uroczystości biznesowych i ślubów.
Skład Kwartetu Smyczkowego \”Arte Con Brio\”:
Krystyna Prystasz – I skrzypce – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, klasy prof. T. Kochańskiego, laureatka Konkursu Młodych Skrzypków im. H. Wieniawskiego w Lublinie. W latach 1984-1985 zatrudniona jako muzyk kameralista w Polskiej Filharmonii Kameralnej W. Rajskiego oraz Państwowej Filharmonii i Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Od roku 1985 pełni obowiązki koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz współpracuje jako kameralistka z Capellą Bydgostiensis a także jako solista Opery Nova w Bydgoszczy. Od początku swojej działalności artystycznej koncertuje solo, w zespołach kameralnych i prowadzi działalność pedagogiczną.
Przemysław Nawrocki – II skrzypce – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, klasy prof. P. Radzińskiego. Od początku studiów występował z licznymi zespołami kameralnymi, w tym z Orkiestrą Kameralną \”Akademia\” prof. P. Radzińskiego. Obecnie pełni obowiązki koncertmistrza w Operze Nova w Bydgoszczy.
Mirosław Przybył – altówka – absolwent akademii muzycznej w Bydgoszczy, klasy prof. J. Paruzela. Od roku 1984 solista w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W latach 1989 – 1998 wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie altówki. w latach 1990-1991 solista Wielkiej Orkiestry Symfonicznej w Las Palmas (Hiszpania). Poza pracą w Orkiestrze Symfonicznej FP współpracuje jako kameralista z Capellą Bydgostiensis i solista z Operą Nova w Bydgoszczy.
Agata Jarecka – wiolonczela – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, klasy prof. S. Firleja, laureatka Ogólnopolskiego Przesłuchania w Elblągu, II nagroda w kat. Tria fortepianowe w Międzyuczelnianym Konkursie Zespołów Kameralnych w Łodzi, uczestniczka Konkursu Wiolonczelowego ARD w Monachium. W latach 1989 – 1991 koncertmistrz wiolonczel w Polskiej Filharmonii Kameralnej W. Rajskiego w Gdańsku. Obecnie z tytułem dr hab. Prowadzi klasę wiolonczeli w Akademii Muzycznej w Łodzi.
Po koncercie zapraszamy na otwarcie wystawy prac Andrzeja Feddera i Krzysztofa Kasprzaka.
Wstęp wolny!
Impreza organizowana przy wsparciu finansowym
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.