08.06.2008

Z cyklu \”Pamietajcie o ogrodach\” – Lubostrońskie spotkania ze sztuką \”Kwiatem w samotność\”

2008-06-08 o godzinie 16:00
Oranżeria Pałacowa

Koncert kwartetu smyczkowego Barock Quartet.

W programie:
Corelli – La Follia
S. Moniuszko – I. kwartet
H. Wieniawski – Legenda
A. Panufnik – Suita staropolska
K. Penderecki – Trzy utwory w dawnym stylu
B. Bartok – Tańce rumuńskie

W skład zespołu wchodzą muzycy związani z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną – koncertmistrz oraz soliści.
Muzycy koncertowali w St. Petersburgu w Muzeum Ermitaż, w Kopenhadze, Edynburgu, Londynie, Barcelonie, Rydze, Sztokholmie i Hamburgu oraz innych miastach europejskich.
Z sukcesami grali koncerty organizowane przez instytuty polskie, konsulaty i ambasady RP (Estonia, Litwa, Łotwa, Finlandia, Niemcy). Uczestniczyli w festiwalach w Polsce i zagranicą, m.in. w Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich – Probaltica. Nagrali wspólnie wiele płyt. Brali również udział w nagraniach jako muzycy sesyjni.
Repertuar zespołu obejmuje dzieła od baroku do współczesności. W kręgu zainteresowań znajduje się również muzyka rozrywkowa.
Wojciech Kołaczyk (skrzypce) urodził się w 1970 r. w Bydgoszczy. Akademię Muzyczną
im. Feliksa Nowowiejskiego ukończył w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego
w 1993r., a w klasie altówki prof. Zbigniewa Friemana w 1995r. (dyplom z wyróżnieniem).
Prowadzi bogatą działalność koncertową jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy. Od 1995 roku jest koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Związany z kwintetem smyczkowym MultiCamerata. Z zespołem nagrał 10 CD i odbył szereg tournee po Europie. Współpracuje także z Płocką Orkiestrą Symfoniczną i Inowrocławską Orkiestrą Pro Arte.
Wojciech Kołaczyk jest adiunktem w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Prowadzi klasę altówki oraz zajęcia z kameralistyki i studia orkiestrowe.
Dariusz groblewski (skrzypce) urodził się w 1970r. w Toruniu. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie skrzypiec u profesora Henryka Bałabana.
Jest solistą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Prowadzi szeroką działalność jako muzyk orkiestrowy i kameralista. Związany z kwintetem smyczkowym MultiCamerata. Z zespołem nagrał wiele płyt oraz prowadzi szeroką działalność koncertową w kraju i zagranicą. Współpracuje także z Płocką Orkiestrą Symfoniczną i Inowrocławską Orkiestrą Pro Arte.
Zbigniew Szczęch (altówka) urodził się w 1978 r. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 5 lat na skrzypcach. Ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie altówki w roku 2002 z oceną bardzo dobrą.
Obecnie jest muzykiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Związany jest także z kwintetem smyczkowym MultiCamerata. Z zespołem nagrał wiele płyt oraz odbył szereg turnee po Europie. Współpracuje również z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Operą Nova i Inowrocławską Orkiestrą Symfoniczną \”Pro Arte\”.
Michał Litwa (wiolonczela) ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego u profesora Romana Sucheckiego. Już w trakcie studiów współpracował z wieloma orkiestrami (Capella Bydgostiensis, Opera Nova, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Inowrocławska Orkiestra Symfoniczna \”Pro Arte\”, Orkiestra im. J. Straussa, Orkiestra XXI Wieku). Obecnie jest muzykiem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Związany z kwintetem smyczkowym MultiCamerata oraz kwartetem \”Da capo\”. Wielokrotnie brał udział w nagraniach płytowych (MultiCamerata), a także radiowych i telewizyjnych (MultiCamerata, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Pro Arte).

Po koncercie zapraszamy na otwarcie wystawy prac artystów zrzeszonych w Bydgoskim Stowarzyszeniu Artystycznym.
PORT SZTUKI LUBOSTROŃ 2008

Uczestnicy wystawy:
Michał Cander (malarstwo), Andrzej Fedder (malarstwo), Zbigniew Jastrowski (malarstwo), Justyna Jułga (malarstwo), Tomasz Karcz (malarstwo), Wiesław Karpusiewicz (grafika), Aleksandra Kaszowska (malarstwo), Marlena Kminikowska-Grzesiak (malarstwo), Witold Stanisław Kozak (malarstwo), Andrzej Makowski (fotografia), Ewa Miller (grafika), Anna
Osińska (malarstwo), Jacek Piątek (malarstwo), Aneta Śramska-Piątek (rzeźba)

Wstęp wolny!

Impreza organizowana przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.