30.11.2008

Koncert Andrzejkowy

2008-11-30 o godzinie 17:00
Zespół pałacowo - parkowy w Lubostroniu

Koncert Poznańskiego Zespołu Jazzu Tradycyjnego \”dixie Company\” w Sali Rotundowej Pałacu Lubostroń.

Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company powstała w roku 1993 z inicjatywy puzonisty Krzysztofa Zaremby. Od tego czasu zespół zagrał kilkaset koncertów w wielu prestiżowych miejscach w kraju i za granicą, biorąc również udział w wielu festiwalach na całym świecie. W trakcie licznych wojaży zespół miał zaszczyt współpracować z Mr. Acker Bilkiem, jednym z nielicznych żyjących jazzmanów epoki Louisa Armstronga. Radosna i żywiołowa muzyka Dixie Company tak spodobała się nestorowi jazzu, że przyjął zaproszenie na wspólne koncerty w Polsce. Inną wielką gwiazdą, z którą odbyli trasę koncertową w Niemczech, to duńska formacja „Papa Bue’s Viking Jazz Band”. Grali też w wielu renomowanych klubach jazzowych w Niemczech, Szwajcarii i Francji. Cechą charakterystyczną Dixie Company jest granie hot zawierające maksimum swingu oraz pełne ekspresji i żywiołowości improwizacje solistów. Duże wrażenie robią wręcz karkołomne popisy sekcji instrumentów dętych, podparte perfekcyjnie pracującą sekcją rytmiczną. Istotnym elementem jest śpiew i gra bandżysty, wypełnione dużą dozą ciepła i humoru.

Skład Dixie Company to:
Krzysztof Zaremba – tbn, leader
Jakub Marszałek – tp, kazoo
Rafał Kubale – cl, ts
Wojciech Warszawski – bj, voc.
Mariusz Gajdziel – bass
Piotr Soroka- dr, washbord

Wystawa prac Marcina Wilka w Oranżerii Pałacowej.
Marcin Wilk urodził się 28 marca 1978 roku w Bydgoszczy. W roku 1995 rozpoczął naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, kierunek grafika. Kształcił się w pracowni rysunku i malarstwa Lecha Maciejewskiego.
W roku 1998 zdał maturę oraz obronił dyplom z rysunku w pracowni Elżbiety Maciejewskiej oraz z projektowania graficznego w pracowni Franciszka Otto.
W roku 2004 obronił dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu z zakresu grafiki w pracowni rysunku prof. Bogdana Chmielewskiego.
W latach 2003 – 2005 studiował na specjalności projektowanie graficzne w pracowni
prof. E. Salińskiego.
W 2006 roku wraz z Sose Gjelaj i Karoliną Górską założył grupę artystyczną \”13 floor”.
Artysta zaprezentuje prace malarskie – głównie akty. Nie będą to jednak wyłącznie obrazy przedstawiające nagie sylwetki kobiet – a przesycone symboliką sceny, gdzie każdy element ma swoje znaczenie. Marcin Wilk maluje kobiety przyszłości, czasem je idealizuje, pozbawia wszelkich słabości a użyte symbole podkreślają niejednokrotnie triumf nauki i przezwyciężania ludzkich słabości. Motyw przemijającego czasu i wpływ przeszłości na przyszłość wraz z wszelkimi jej konsekwencjami – to również jeden z problemów nurtujących tego młodego artystę.
Wystawy:
– 1999 Autograf II, Toruń, Galeria Wozownia
– 2001 Autograf III Bis, Toruń, Galeria nad Wisłą
– 2002 Nie ręką ludzką rysowane, Toruń, Galeria 9,39
– 2003 Wystawa Fotografii Bezdomnej, Toruń, Hala \”Merinotex\”
– 2003 Rysunek Elementarny, Toruń, Hala \”Merinotex\”
– 2004 Ocean X140Y200 – wystawa towarzysząca promocji książki Ludomińskiego \”Epoka błękitu\”, Toruń, Pracownia Rysunku – Merinotex
– 2004 \”Maikafer flieg!\” Stadtische Galerie Regensburg – Niemcy
– 2004 Wystawa dyplomowa, Toruń, Pracownia Rysunku – Merinotex
– 2005 Wystawa La Galerie Musicale, Sonobar, Bydgoszcz
– 2005 Zbiorowa wystawa Artystów Bydgoskich w Grecji
– 2006 Wystawa plakatów \”T- shirts\”, Bydgoszcz, ul. Gdańska
– 2007 Wystawa plakatów \”T- shirts\”, \”Młodzi w Wilanowie\”, Warszawa, Wilanów, Pijalnia Czekolady Wedel

Wstęp – 5 zł.