03.08.2021
img
1

[:pl]FINAŁ_ FLOROMONODRAMY – ŚCIEŻKA – DYDAKTYCZNA PARKU W LUBOSTRONIU[:]

2021-08-08 o godzinie 14:00

[:pl]

Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie w niedzielę, 8 sierpnia 2021 roku w godz. 14.00 – 20.00 na finał projektu pn. FLOROMONODRAMY – ŚCIEŻKA – DYDAKTYCZNA PARKU W LUBOSTRONIU.
Zapraszamy na liryczną opowieść o parku, dotkniętego nawałnicą w 2017 roku. To historia widziana z perspektywy ogrodnika (opiekuna parku). Tego dnia, pospacerujemy według legendy, która poprowadzi nas przez cztery przestrzenie parkowe z zainstalowanymi tablicami dydaktycznymi.
1.LAWIROWANIE. CISOWY LABIRYNT/ 2.KRAJOBRAZ PO NAWAŁNICY. WZGÓRZE Z LIPAMI / 3.W POSZUKIWANIU DUCHA PARKU. PAGÓREK NAD STAWEM/ 4.WYSOKIE TRAWY. OTWARTE ŁĄKI W DOLINIE.
W przestrzeni parkowej znajdują się również:
INSTALACJE „PORTRETY BIONICZNE W PRZESTRZENI PARKOWEJ” (OSET/POKRZYWA/TRAWA) – wykonanie Bydgoski Plastyk
INSTALACJE „DRZEWO-STANY” – wykonanie Wzornictwo UTP
Na co możemy zwrócić uwagę? Na unikatowość walorów przyrodniczych, historię obiektów architektonicznych oraz na proces przemiany, jaką niesie ze sobą nawałnica ukazując nasze powiązanie z naturą.
Uwaga! Mapka z legendą zostanie udostępniona w obiektach tj. PAŁAC/PIWNICE W FOSIE/ORANŻERIA
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FINALIZUJĄCY PROJEKT #FLOROMONODRAMY
ORANŻERIA, GODZ. 15.00 / 18.00
*WOŁAJĄ NAS DĘBY I KLONY JAWORY zwiastun_https://www.youtube.com/watch?v=Z_Z3r01OiCQ
AUDYCJA /REPORTAŻ/PARADOKUMENT_
Audycja finalizująca projekt. Materiał audio przedstawia historię parku krajobrazowego zaprojektowanego w stylu angielskim (park z charakterystycznymi osiami widokowymi). Od kilku lat trwa rewitalizacja parku, który odtwarzany jest zgodnie z historycznym założeniem hr. Skórzewskich. Rośliny, które przetrwały są świadkami zdarzeń i znajdują się pod stałą opieką.
Uczestnicy nagrań terenowych: Andrzej Budziak, dyrektor Pałacu Lubostroń, Paweł Szymański, specjalista d/s parku lubostrońskiego, Izabela Saidel, archeolog Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, Danuta Wesołowska, strażniczka kurhanu.
Rejestracja wywiadu : Krzysztof Kroschel i Marcin Należyty, Scenariusz: Monika Klawitter , Dźwięki roślin i realizacja: Piotr Grygor
(WYSTAWA CZASOWA W PRZESTRZENI ORANŻERII)
Grafika : Piotr Grygor
PIWNICE W FOSIE 14.00 – 20.00
*PORTRETY WYBRANYCH ROŚLIN WYSTĘPUJĄCYCH W LUBOSTROŃSKIM PARKU. Nagranie terenowe Izabeli Seidel, archeolog Muzeum w Biskupinie. Prezentacja roślinności występującej na Pałukach w otoczeniu Lubostrońskiego Pałacu. Rejestracja wywiadu : Krzysztof Kroschel i Marcin Należyty, Dźwięki roślin i realizacja: Piotr Grygor
* ZIELNIK PARKU LUBOSTROŃSKEGO I NAJBLIŻSZEJ OKOLICY
Dokumentacja przyrodnicza Parku Lubostrońskiego i okolic. Autorami zielników są uczniowie z Zespołu Szkół w Lubostroniu.
•PORTRETY BIONICZNE
WYBRANYCH ROŚLIN REGIONALNYCH ZWIĄZANYCH Z TOŻSAMOŚCIĄ PARKU.
aut. monodramów Monika Klawitter
ORGANIZATOR PROJEKTU:
Instytucja Kultury PAŁAC LUBOSTROŃ
Projekt realizowany jest w ramach partnerstwa z Fundacją PZU

[:]