[:pl]CCXXII Koncert Pałacowy[:]
[:pl]W programie:
1. Koncert w wykonaniu Urszuli Jankowiak – mezzosopran, Darii Barszczyk – sopran, studentka II roku studiów I stopnia , Mileny Piotrowskiej – mezzosopran, studentka III roku studiów I stopnia oraz Doroty Kuczyńskiej – fortepian.
Wstęp na koncert 10 zł.
2. Otwarcie wystawy fotografii przyrodniczej członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Toruński pt. „W pogoni za ulotną chwilą” w Oranżerii Pałacowej.
Swoje prace zaprezentują: Liliana Cieszyńska, Izabela Wiśniewska, Wiktor Blokowski, Dawid Brożek, Michał Fabiszewski, Norbert Gajewski, Tomasz Goliński, Piotr Górny, Jerzy Holc, Janusz Kępa, Antoni Kwiatkowski, Marcin Niesyn, Piotr Olkiewicz, Andrzej Składowski, Marian Strześniewski, Paweł Rzeszot, Piotr Szumigaj, Michał Zieliński.
W programie koncertu:
Vincenzo Bellini Quando verra quel di
Malinconia, Ninfa gentile
Ma rendi pur contento
Vaga luna che inargento
Gaetano Donizetti Arietta – Amore e morte
Giuseppe Verdi Il poveretto
Nell` orror di notte oscura
In solitaria stanza
wyk. Urszula Jankowiak, Dorota Kuczyńska
Giuseppe Verdi – Modlitwa Desdemony Ave Maria z IV
aktu opery „Otello”
Franciszek Maklakiewicz – Jakże możecie kwiaty
wyk. Daria Barszczyk, Dorota Kuczyńska
Gioacchino Rossini – Romans Desdemony Assisa a pie dۥ un
salice z III aktu
– opery „Otello”
Stanisław Moniuszko – Dumka Jadwigi Biegnie słuchać
w lasy w knieje z II aktu
opery „Straszny dwór”
wyk. Milena Piotrowska, Dorota Kuczyńska
Wolfgang Amadeus Mozart – aria Sextusa Deh per questo
istante solo z III aktu opery
„La Clemenza di Tito”
Gioacchino Rossini – aria Berty Il vecchiotto cerca
moglie z IV aktu opery
„Cyrulik Sewilski”
wyk. Urszula Jankowiak, Dorota Kuczyńska
Goacchino Rossini – Duet kotów
wyk. Daria Barszczyk, Milena Piotrowska, Dorota Kuczyńska
Gaetano Donizetti – Arietta Me voglio faۥ na casa
wyk. Urszula Jankowiak, Daria Barszczyk, Milena Piotrowska, Dorota Kuczyńska
Urszula Jankowiak jest absolwentką Wydziału Wokalnego – Aktorskiego Wyższej Szkoły Muzycznej obecnie Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ireny Winiarskiej. Po ukończeniu studiów zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi w partii Jadwigi w Strasznym Dworze S. Moniuszki i przez pięć kolejnych sezonów operowych, w latach 1981-1985 była solistką Teatru Wielkiego w Łodzi.
Od 1985 do 2013 roku była solistką Teatru Wielkiego w Poznaniu. Oprócz przedstawień w macierzystym Teatrze występowała gościnnie w innych Teatrach operowych w kraju współpracując m.in. z Operą i Operetką w Krakowie, Teatrem Wielkim w Łodzi , Operą Bydgoską.
Brała udział w licznych tournée zagranicznych m.in. po Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Luksemburgu, Rosji, Kubie wyjeżdżając z zespołem Teatru Wielkiego w Poznaniu jak również na indywidualne zaproszenia.
Posiada w swoim repertuarze ponad 50 partii mezzosopranowych m.in.: Olgi w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Kończakówny w Kniaziu Igorze A. Borodina, Magdaleny w Rigoletto G. Verdiego, Suzuki w Madame Butterfly G. Puciniego, Cześnikowej w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Cherubina w Weselu Figara W. A. Mozarta, Feneny w Nabucco G. Verdiego, Adalgisy w Normie V. Belliniego, Rosy w Czarnej Masce K. Pendereckiego. Wykonuje też repertuar oratoryjno – kantatowy i pieśniarski.
Od roku 2006 jest pedagogiem na Wydziale Wokalno Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w roku 2009 uzyskała stopień doktora habilitowanego.
Dorota Kuczyńska urodziła się w Gnieźnie. Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Poznaniu ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu mgr. Jerzego Libery. Absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej. Interpretację niemieckiej liryki wokalnej doskonaliła u prof. Wolfganga Panwitza. Podyplomowe studia kameralistyki odbyła w klasie prof. Mai Nosowskiej w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.
Specjalizuje się w pracy ze śpiewakami. Jest zapraszana przez studentów i absolwentów do udziału w konkursach wokalnych, m.in. w: Międzynarodowym Konkursie Pieśni F. Schuberta w Wiedniu, Konkursach Wokalnych w Dusznikach-Zdroju, Konkursach Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach, Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, Międzynarodowym Konkursie im. S. Moniuszki w Warszawie oraz innych, na których śpiewacy zostawali laureatami głównych nagród, wiele razy otrzymała również dyplomy i wyróżnienia dla pianisty.
Akompaniowała na Mistrzowskich Kursach Wokalnych prowadzonych przez: maestrę Fedorę Barbieri, prof. Helenę Łazarską (kilkakrotnie), maestrę Marię Fołtyn, prof. Jadwigę Rappé, prof. Petera Tschaplika, Janusza Monarchę, prof. Piotra Bednarskiego, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Leonarda Mroza, maestrę Teresę Żylis-Gara, maestrę Stefanię Toczyską .
Od 2012 współpracuje z prof. Uwe Heilmannem na Międzynarodowych Kursach dla Wokalistów, które odbywają się regularnie w Niemczech. Dokonała nagrania radiowego dla Deutsche Rundfunk. Koncertowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy). Współpracowała z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Bierze udział w festiwalach muzycznych, koncertach akademickich, pałacowych oraz organizowanych przez różne instytucje.
W 1997 podjęła pracę w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu (PSM II stopnia) oraz jako wykładowca w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracowała z wieloma pedagogami śpiewu solowego. Od początku jest pianistką – korepetytorem w klasie prof. Macieja Witkiewicza w macierzystej Uczelni.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!![:]