02.04.2019
img
1

[:pl]CCXLV Koncert Pałacowy[:]

2019-04-07 o godzinie 17:00
Salony Pałacowe
10 zł

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie na CCXLV Koncert Pałacowy .

KOROWÓD OBRAZÓW muzycznych

Po wystawie MALARSKIEJ POEZJI MUZYCZNEJ autorstwa Marii MADRO, oprowadza aktor mim Mieczysław GIEDROJĆ, a o obrazach opowiada muzyką graną na wiolonczeli ich autorka.

MALARSKA POEZJA MUZYCZNA prezentowana na tej wystawie, to nowa, autorska forma wyrazu artystycznego Marii MADRO, powstała w wyniku wieloletnich poszukiwań twórczych w dziedzinie syntezy sztuk: malarstwa, muzyki i poezji. Atutem w tych poszukiwaniach jest fakt jednoczesnego autorstwa w tych trzech dziedzinach sztuki, co ma szansę uczynić tę formę optymalnie jednorodną. To wizualizacja poetyckiej refleksji nad światem i filozofii życia, wzmocniona muzyczną ekspresją emocji. Obrazy są emanacją wcześniej powstałego utworu muzycznego, lub odwrotnie – są jego źródłem. W poetycki, metaforyczny sposób wypływa z nich (lub wpływa) muzyka, która czasem trzyma się klasycznych reguł harmonii i tonalności, a czasem jest czysta, abstrakcyjna, nie skrępowana niczym, wolna od przemocy jakichkolwiek reguł i komercji. Wszystkie obrazy wykonane są techniką czarno-białego antyrealizmu – autorską formą malarskiej ekspresji Marii MADRO. Udział w tej wystawie aktora mima – Mieczysława GIEDROJCIA, wzbogaca całość, dodając wymiar teatralny prezentowanej syntezie sztuk.

Maria MADRO (Marmadro)
– malarz, kompozytor, poeta, matematyk. Koncertująca wiolonczelistka. Autor i wykonawca poezji śpiewanej. Więcej informacji na stronie mariamadro.pl i na YouTube.

Mieczysław GIEDROJĆ – monodramista, mim, aktor, animator kultury. Studiował w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Swoją pracę teatralną rozpoczął w 1977 roku, studiując w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie, w Teatrze Ruchu Blik – teatr doceniony zagranicą i w Polsce za oryginalną poetykę wypowiedzi scenicznej. Współpracował z wieloma teatrami, występując w przedstawieniach według F. Kafki, J. Webstera, St. I. Witkiewicza. Jest wykonawcą monodramów w reżyserii Stanisława Miedziewskiego: „Łagodna” wg. F. Dostojewskiego, „Nos” wg M. Gogola, „O szkodliwości palenia tytoniu” wg A. Czechowa, „Traktat anielski” wg J. Chełmowskiego. Brał udział w międzynarodowych i krajowych festiwalach teatralnych jako aktor, mim, klaun. Pracował w wielu krajach Europy, pokazując własne spektakle, prowadząc warsztaty teatralne, realizując ruch sceniczny do przedstawień polskich autorów. Od 1983 roku współpracuje z Teatrem STOP – ceniony teatr edukacyjny, w którym wystąpił ponad 1000 razy. W 1995 roku założył w Bydgoszczy Teatr Małych Form, który funkcjonuje do chwili obecnej. Za całokształt działalności teatralnej otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy.[:]