05.08.2020
img
1

[:pl]CCLXVIII Koncert Pałacowy[:]

2020-08-16 o godzinie 17:00

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie na CCLXVIII Koncert Pałacowy w niedzielę, 16 sierpnia 2020 roku o godz. 17:00.

WYSTĄPIĄ:

DARIA WÓJCIK – sopran

REMIGIUSZ KUŹMIŃSKI – tenor

ADRIANA WDZIĘKOŃSKA – fortepian

Wstęp – 10 zł

Daria Wójcik – absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika – kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki. Jest także absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesor Małgorzaty Ratajczak. Posiada charakterystyczny mocno brzmiący sopran oraz znakomity warsztat wykonawczy. Jej kunszt sceniczny pozwala pokonywać z niezwykłą łatwością i lekkością najtrudniejsze partie solistyczne znanych oper i operetek. Sopranistka współpracuje także z wieloma uznanymi muzykami, między innymi: z raperem chrześcijańskim PeEsem, z którym realizuje projekt „Opowieść wigilijna – Kolędy na Sopran i RAP”. Wykonywała wiele duetów w towarzystwie tenora Łukasza Ratajczaka i tenora Remigiusza Kuźmińskiego. Występowała z Orkiestrą Symfoniczną „Pro Arte” pod dyr. Aleksandra Grefa oraz z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały. Posiada szlachetną osobowość, szyk i elegancję, a na scenie przed publicznością czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Artystka urodziła się 14 maja 1985 roku. Podobnie jak znany polski poeta Jan Kasprowicz, pochodzi z Szymborza na Kujawach. Na co dzień, poza działalnością estradową, jest także nauczycielem muzyki oraz zajmuje się oprawą muzyczną mszy świętych w kościele jako organistka. Jej wychowankowie osiągają znakomite wyniki w nauce i konkursach muzycznych. Jest zakochana w twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta. W wolnych chwilach z kubkiem gorącej herbaty zatapia się w piękno jego klasycystycznych dzieł twórczych.

Remigiusz Kuźmiński – absolwent Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej profesor Joanny Żółkoś – Zagdańskiej oraz wokalistyki klasycznej profesora Krzysztofa Szydzisza, a także w klasie dyrygentury jazzowej profesora Andrzeja Zubka oraz dyrygentury klasycznej profesor Moniki Wilkiewicz i profesora Radosława Wilkiewicza. Pięcioletnie dzienne muzyczne studia magisterskie ukończył w czerwcu 2007 roku. Obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesora Janusza Ratajczaka i profesor Małgorzaty Ratajczak oraz Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu, które ukończył maturą. Posiada głos szkolony o barwie i skali tenora lirycznego. W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji. Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Jego pradziadek – powstaniec wielkopolski, był założycielem i dyrygentem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą. Uzdolniona muzycznie jest również siostrzenica artysty oraz wielu innych krewnych. Muzyk zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat. Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz zawodowa profesja. Czynnie koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki około jazzowej i około klasycznej typu pop – jazz, soul, funky, r&b, musical, pop – opera, gospel, filmowa, literacka i aktorska.

Adriana Wdziękońska – absolwentka Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu klasycznego i dyrygentury klasycznej. Ukończyła również fortepian klasyczny w bydgoskim Liceum Muzycznym imienia Artura Rubinsteina. Uzyskała wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowana pianistka i dyrygentka z tytułem magistra sztuki. Posiada także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Jako akompaniator współpracuje z wieloma uznanymi solistami oraz orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Jest trzykrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, które otrzymała za wybitne osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne. Ukończyła wiele kursów związanych ze znanymi na świecie metodykami nauczania muzyki, kursy pedagogiki zabawy oraz teorii uczenia się. Interesuje się psychologią muzyki oraz psychologią rozwojową. Poza czynną działalnością estradową, prowadzi w instytucjach kultury na terenie całego kraju cieszące się dużym zainteresowaniem autorskie audycje muzyczne dla dzieci. Prowadziła także cykl „Poranków Muzycznych” realizowane przez macierzystą uczelnię – Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Z wielkim powodzeniem prowadzi również oprawę konferansjerską różnych wydarzeń scenicznych.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!![:]