28.11.2019
img
1

[:pl]CCLV Koncert Pałacowy[:]

2019-12-01 o godzinie 17:00
Sala Rotundowa
10 zł

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie na CCLV Koncert Pałacowy – Koncert pt. „MUZYKA, POEZJA, KWIATY”, w niedzielę, 01 grudnia 2019 roku o godz. 17.00.

W programie:
Spotkanie poetyckie – Helena Wyrzykowska.
Spotkaniu towarzyszyć będzie występ Bożeny Lefelbajn (fortepian), wystawa rękodzieła poetki (kwiatów) oraz występ Zespołu Wokalnego „Wrzos” z Sicienka.

Wstęp – 10 zł

Helena Wyrzykowska urodziła się w 1949 roku na ziemiach odzyskanych w małej wsi o nazwie Borzęcin. Obok Borzęcina płynie piękna rzeka Rega. Tutaj spędziła dzieciństwo.
W 1970 roku przyjechała do Bydgoszczy, gdzie spędziła wszystkie lata pracy zawodowej.
Z zawodu jest ekonomistką. Od 2004 roku jest na emeryturze.
Jest żoną, matką i babcią. Zawsze kochała poezję, jednak pisać zaczęła dopiero po przejściu na emeryturę. Obecnie jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku Króla Kazimierza Wielkiego. Oprócz poezji zajmuje się rękodziełem, którego tajniki poznała na wspomnianym uniwersytecie od swojej instruktorki i przyjaciółki Małgosi Bruzdy.
Po przejściu na emeryturę przeprowadziła się na wieś. Obecnie mieszka na Pałukach we wsi Kołaczkowo. Jest członkinią śpiewaczego zespołu Kołaczkowianki. Na Pałukach i Kujawach organizuje wieczory autorskie połączone z wystawą swojego rękodzieła, a dokładnie kwiatów z krepiny z rajstop i foamiranu.

Zespół Wokalny „Wrzos” powstał w 2009 r. w ramach Stowarzyszenia „Gminna Rada Kobiet”. W swoim repertuarze posiada pieśni ludowe, biesiadne, patriotyczne, religijne i rozrywkowe. Dzięki tak szerokiemu przygotowaniu artyści występują na imprezach o różnym charakterze: majówkach, dożynkach, jarmarkach, festiwalach, ale też w szkołach i kościołach.Zespół „Wrzos” wyróżnia się pracowitością i pasją dając wiele koncertów rocznie. Uświetnia uroczystości organizowane w gminie Sicienko, występuje na imprezach w Bydgoszczy, Minikowie, Przysieku, Wierzchucinie Królewskim, Mroczy, Nakle i wielu innych miejscach.
W swoim dorobku artystycznym Zespół posiada dwie płyty. Pierwszą wydał w 2013 r., Płyta zawiera piosenki ludowe, biesiadne i patriotyczne. Na drugiej, wydanej w 2014 r., „Wrzos” wykonuje kolędy. Ponadto w 2014 r. wspólnie z zespołami ludowymi Kruszynianki, Łochowianie i Frechowne Sznupki nagrał teledysk prezentujący atrakcje turystyczne Doliny Kanału Bydgoskiego.\

[:]