04.09.2019
img
1

[:pl]CCL Koncert Pałacowy[:]

2019-09-08 o godzinie 17:00
Sala Rotundowa
10 zł

[:pl]Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie na CCL Koncert Pałacowy w niedzielę, 08 września 2019 roku o godz. 17.00.

Wystąpią:
GRZEGORZ DĄBROWSKI – fagot
ANTONI DĄBROWSKI – fagot
MARIA KUKIER-TURKIEWICZ- fortepian

Wstęp – 10 zł

W programie:

J.S. Bach – Partita d-moll BWV 1013
cz. III Sarabande
cz. IV Bouree anglaise

A.Vivaldi – Koncert B-dur RV. 503
cz. I Allegro
cz. II Largo
cz. III Allegro

W.A. Mozart – Koncert B-dur KV 191
cz. I Allegro

W.A. Mozart – Sonata B-dur KV 292
cz. II Andante
cz. III Rondo allegro

C.M von Weber – Koncert F-dur op. 75
cz. II Adagio
cz. III Rondo Allegro

C. Saint-Saens – Sonata G-dur
cz. III Molto Adagio, Allegro Moderato

E. Bozza – Recit, Sicilienne et Rondo

A. Tansmann – Sonatina
cz. II Aria
cz. III Presto

G. Fauré – Pavane op. 50

Grzegorz Dąbrowski urodził się w Lublinie. W roku 1981 rozpoczął naukę gry na fagocie w PSM im. K. Lipińskiego w klasie prof. Bolesława Strawy. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1987. W tym samym roku podjął studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Bogumiła Gadawskiego. Po ukończeniu studiów (1992) brał udział w kursie mistrzowskim prowadzonym przez G. Salvage (Aberdeen, Szkocja). W 1995 otrzymał stypendium i rozpoczął studia w Yale University pod kierunkiem dr F. Morellego, które ukończył w 1997 otrzymując tytuł Master of Music. W tym czasie był pierwszym fagocistą orkiestry Philharmonia Orchestra of Yale, a także Yale Symphony Orchestra. Współpracował również z New Haven Symphony, Norwalk Symphony oraz występował jako solista w Lyric Mountain Festival Orchestra. Jest laureatem wielu konkursów. Zdobył m.in. I nagrodę na Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Koszalinie (1986), III nagrodę na Konkursie Mozartowskim w Warszawie (1991), I nagrodę na Konkursie im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach (1992). W latach 1990-1991 pracował w Warszawskiej Operze Kameralnej. Grał jako pierwszy fagocista w orkiestrze Camerata Academia (1990-1995) oraz w Polskiej Orkiestrze Radiowej w Warszawie (1992-1995). Współpracował także z Polską Filharmonią Kameralną (1994-1995). Z wymienionymi orkiestrami brał udział w wielu festiwalach i koncertach w kraju i za granicą, m.in. w Schleswig-Holstein Musikfestival, Festival Mozartowski w Warszawie, Saint-Cere Music Festival, Salzburger Festspiele. Od 1997 pracuje jako pierwszy fagocista w Orkiestrze Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie i Płockiej Orkiestrze Symfonicznej. Współpracuje również z orkiestrami Filharmonii Narodowej oraz Sinfonii Varsovii. Od 1998 prowadzi klasę fagotu w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 1999 został przyjęty do Polish Festival Orchestra Krystiana Zimermana, z którym odbył tournée i nagrał płytę CD.

Antoni Dąbrowski naukę gry na fagocie rozpoczął w 2012 roku w ZPOSM I i II st.nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie, początkowo w klasie mgr. Andrzeja Budejki, a następnie u swojego ojca dr. hab. Grzegorza Dąbrowskiego. Umiejętności swoje podnosił również biorąc czynny udział w wielu kursach mistrzowskich pod opieką takich fagocistów jak: Zbigniew Płużek, Leszek Wachnik, Arkadiusz Adamczyk, Paweł Solecki, Artur Kasperek, Sophie Dartigalongue, Matthias Racz.
Antoni Dąbrowski jako solista i kameralista jest laureatem wielu konkursów i festiwali o zasięgu krajowym, jak również międzynarodowym. Wraz z kwintetem dętym koncertował w Niemczech i Belgii. Występował również jako solista ze Szkolną Orkiestrą Symfoniczną prezentując „Andante i Rondo” op. 35 C.M. Webera. W 2019 roku został wytypowany przez Centrum Edukacji Artystycznej do udziału w koncercie jako solista wraz z orkiestrą Sifonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, gdzie wykonywał oncert fagotowy Michała Spisaka.
Trzykrotnie w latach 2017, 2018 i 2019, w drodze konkursu, został przyjęty do Polskiej Orkiestry Młodzieżowej „Lutosławski Youth Orchestra”. Swoje orkiestrowe doświadczenie wzbogacił współpracując również z Polską Orkiestrą Radiową i Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

Maria Kukier-Turkiewicz studiowała w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego i prof. Wiesławy Skrzypek-Ronowskiej, pod kierunkiem, której ukończyła studia w roku 1987. Koncertowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej oraz Toruńską Orkiestrą Kameralną, wykonując koncerty fortepianowe J.S. Bacha, L. van Beethovena, F. Chopina, M. Ravela. Współpracowała też z Filharmonią Bałtycką. Od roku 1984 związana z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej. Brała udział w nagraniach płyt kompaktowych z utworami W. Lutosławskiego. Od roku 1986 pracuje w macierzystej uczelni na stanowisku starszego wykładowcy.

[:]