31.07.2022
img
1

[:pl]284. Koncert Pałacowy – 07.08.2022[:]

[:pl]

Dyrektor Pałacu Lubostroń Andrzej Budziak zaprasza serdecznie do Sali Rotundowej w niedzielę, 07 sierpnia 2022 roku o godz. 17.00 na 284. Koncert Pałacowy.
Wystąpią:
Anna Niemiec-Mościcka – sopran
Remigiusz Kuźmiński – tenor
Izabela Wojciechowska -fortepian
W programie koncertu repertuar musicalowy, operetkowy i filmowy.
Wstęp – 15 zł
Anna Niemiec-Mościcka. Absolwentka Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki klasycznej prof. dr hab. Hanny Michalak. W 2006 roku ukończyła studia z wyróżnieniem. Obroniła pracę magisterską i koncert dyplomowy oraz uzyskała wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowana wokalistka z tytułem magistra sztuki. Ukończyła także Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia imienia Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie wokalistyki klasycznej. Urodziła się, wychowywała, wykształciła i mieszka w Bydgoszczy.
Współpracowała z bydgoską Filharmonią Pomorską. Od 2008 roku współpracuje z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a od 2014 roku z Capellą Toruniensis
i Cameratą Vladislavia. Pracuje jako nauczyciel wokalistyki klasycznej  w Zespole Szkół Muzycznych imienia Karola Szymanowskiego w Toruniu. Ma również na swoim koncie doświadczenie pedagogiczne w szkołach muzycznych w Zduńskiej Woli i Szczecinku. Prywatnie jest szczęśliwą mężatką oraz dumną mamą Michała.
Oficjalna Strona Artystki: www.niemiec-moscicka.pl
Oficjalny Kanał Artystki: https://www.youtube.com/user/castadiva77
Remigiusz Kuźmiński
Absolwent Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy  w klasie wokalistyki jazzowej profesor Joanny Żółkoś-Zagdańskiej oraz wokalistyki klasycznej profesora Krzysztofa Szydzisza, a także w klasie dyrygentury jazzowej profesora Andrzeja Zubka oraz dyrygentury klasycznej profesor Moniki Wilkiewicz i profesora Radosława Wilkiewicza. Pięcioletnie dzienne muzyczne studia magisterskie ukończył w czerwcu 2007 roku.
Obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki.
Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesora Janusza Ratajczaka i profesor Małgorzaty Ratajczak oraz Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu, które ukończył maturą. Posiada głos szkolony o barwie i skali tenora lirycznego. W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji. Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z rodziny o
wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Jego pradziadek – powstaniec wielkopolski, był założycielem i dyrygentem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą. Uzdolniona muzycznie jest również siostrzenica artysty oraz wielu innych krewnych. Muzyk zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat. Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz zawodowa profesja. Czynnie
koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki około jazzowej i około klasycznej typu pop-jazz, soul, funky, r&b, musical, pop-opera, gospel, filmowa, literacka i aktorska.
Oficjalna Strona Artysty: www.remigiuszkuzminski.pl
Oficjalny Kanał Artysty: www.youtube.com/c/remigiuszkuzminskiofficial
Izabela Wojciechowska
Absolwentka Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w
Bydgoszczy w klasie organów klasycznych i dyrygentury klasycznej. Uzyskała wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowana organistka i dyrygentka z tytułem magistra sztuki.
Otrzymała także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Ukończyła również Liceum Muzyczne imienia Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie oboju klasycznego. Przez wiele lat była organistką Parafii Świętego Mikołaja w Bydgoszczy oraz dyrygentką Chóru Świętej Cecylii. Współpracuje z wieloma artystami jako akompaniator fortepianowy. Jako organistka grała także gościnnie w kościołach na terenie Wielkiej Brytanii.

[:]